Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Cropani Marina

Cropani Marina - informace o letovisku

Cropani Marina se nachází mezi Soverato a ostrovem Capo Rizzuto v Ionském moři, a pyšní se autentickou krajinou, překrásným mořem s pláží bílého a jemného písku, nedaleko od "Mořské chráněné oblasti "Capo Rizzuto".

Cropani Marina leží v zálivu Golfo di Squillace, který na severní straně uzavírá mys s nádherným středověkým hradem na ostrůvku v moři, La Castella. Pobřeží je zde poměrně ploché, teprve později se zvedá do nepříliš vysokých kopců, místo je ideální pro poznávání velmi zajímavého blízkého okolí jako nedaleká Sellia, Crotone i působivé Catanzaro.

V oblasti obce Cropani se nachází mnoho kulturních svědectví její více než tisícileté historie. Archeologické vykopávky vynesly na světlo četné nálezy z řecké a římské epochy, které jsou nyní součástí expozice uvnitř Duomo v Cropani. Samo Duomo z 15. století reprezentuje jednu z nejvýznamnějších stavitelských děl v Kalábrii. Pro milovníky trekkingu se ve vnitrozemí nacházejí značené stezky různých obtížností.

Menší letovisko Cropani Marina leží na pobřeží Jónského moře, nedaleko města Catanzaro. Cropani leží také nedaleko kampanijských městeček Crotone a Catanzaro, které se pyšní zajímavými historickými centry a známých výběžků Capo Rizzuto a Capo Colonna - někdejší svatyně bohyně Hery. Pokud se budete chtít vydat na kratší výlet, navštivte Národní park Sila či nedaleký hrad "Le Castella" s překrásným podmořským parkem.

Tipy na výlet 

Hornatý region Kalábrie tvořící špičku boty nabízí turistům tři národní parky, mnoho kulturních památek a také malebné pobřeží s mnoha kamennými věžemi. Tento systém strážních věží nechal španělský vicekrál vybudovat, protože Kalábrie musela často čelit pirátským nájezdům.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

LYŽOVÁNÍ V ALPÁCH VÝHODNĚ

Už jste slyšeli o akci ŽOLÍK? Vyberete si termín a středisko ve francouzských Alpách, do kterého pojedete, se dozvíte až v týdnu před odjezdem. Ale jedete LEVNĚ. Více info na www.betatour.cz.

 

ZAŽIJTE ÚPLNĚ JINOU DOVOLENOU

Luxusní plavby za akční ceny. Vyplujte s cestovní kanceláří RIVIERA TOUR na palubách lodí MSC Cruises s našimi delegáty a dopravou až do přístavu.

ZÁJEZDY ONLINE 2017/2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2017 a 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

LEVNÉ UBYTOVÁNÍ

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Rudé moře

Stránky věnované Rudému moři, jeho fauně a flóře a letoviskům na pobřeží Rudého moře.

Řecko a řecké ostrovy

Přinášíme vám komplexní informace o Řecku a řeckých ostrovech, rady tipy na cesty, články a zajímavé informace z Řecka. 

Golfový magazín

Nový magazín o golfu. Evidujte si své golfové statistiky online. Dále zde najdete články ze světa golfu - tipy na golfové cesty do zahraničí, golfové legendy, rady a tipy na hru. Součástí je také golfový slovník.

Dovolená v Turecku

Plánujete dovolenou v Turecku? Potom se vám bude jistě hodit náš průvodce Tureckem, ve kterém najdete vše, co potřebujete před cestou do Turecka vědět.

Magazín o bydlení

Navštivte také naše stránky o bydlení, stavbě a zahradě, na kterých najdete inspiraci pro váš domov. Každý den nové články, informace, zajímavosti, rady a tipy ze světa bydlení. 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA