Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Cropani Marina

Cropani Marina - informace o letovisku

Cropani Marina se nachází mezi Soverato a ostrovem Capo Rizzuto v Ionském moři, a pyšní se autentickou krajinou, překrásným mořem s pláží bílého a jemného písku, nedaleko od "Mořské chráněné oblasti "Capo Rizzuto".

Cropani Marina leží v zálivu Golfo di Squillace, který na severní straně uzavírá mys s nádherným středověkým hradem na ostrůvku v moři, La Castella. Pobřeží je zde poměrně ploché, teprve později se zvedá do nepříliš vysokých kopců, místo je ideální pro poznávání velmi zajímavého blízkého okolí jako nedaleká Sellia, Crotone i působivé Catanzaro.

V oblasti obce Cropani se nachází mnoho kulturních svědectví její více než tisícileté historie. Archeologické vykopávky vynesly na světlo četné nálezy z řecké a římské epochy, které jsou nyní součástí expozice uvnitř Duomo v Cropani. Samo Duomo z 15. století reprezentuje jednu z nejvýznamnějších stavitelských děl v Kalábrii. Pro milovníky trekkingu se ve vnitrozemí nacházejí značené stezky různých obtížností.

Menší letovisko Cropani Marina leží na pobřeží Jónského moře, nedaleko města Catanzaro. Cropani leží také nedaleko kampanijských městeček Crotone a Catanzaro, které se pyšní zajímavými historickými centry a známých výběžků Capo Rizzuto a Capo Colonna - někdejší svatyně bohyně Hery. Pokud se budete chtít vydat na kratší výlet, navštivte Národní park Sila či nedaleký hrad "Le Castella" s překrásným podmořským parkem.

Tipy na výlet 

Hornatý region Kalábrie tvořící špičku boty nabízí turistům tři národní parky, mnoho kulturních památek a také malebné pobřeží s mnoha kamennými věžemi. Tento systém strážních věží nechal španělský vicekrál vybudovat, protože Kalábrie musela často čelit pirátským nájezdům.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do OMÁNU

Poznejte s OMÁN - tajemnou zemi pevností, hradů, rozeklaných hor a pouští, Zemi zelených oáz, bílých písečných pláží a vůní Orientu. S českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2018

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2018 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA