Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Cropani Marina

Cropani Marina - informace o letovisku

Cropani Marina se nachází mezi Soverato a ostrovem Capo Rizzuto v Ionském moři, a pyšní se autentickou krajinou, překrásným mořem s pláží bílého a jemného písku, nedaleko od "Mořské chráněné oblasti "Capo Rizzuto".

Cropani Marina leží v zálivu Golfo di Squillace, který na severní straně uzavírá mys s nádherným středověkým hradem na ostrůvku v moři, La Castella. Pobřeží je zde poměrně ploché, teprve později se zvedá do nepříliš vysokých kopců, místo je ideální pro poznávání velmi zajímavého blízkého okolí jako nedaleká Sellia, Crotone i působivé Catanzaro.

V oblasti obce Cropani se nachází mnoho kulturních svědectví její více než tisícileté historie. Archeologické vykopávky vynesly na světlo četné nálezy z řecké a římské epochy, které jsou nyní součástí expozice uvnitř Duomo v Cropani. Samo Duomo z 15. století reprezentuje jednu z nejvýznamnějších stavitelských děl v Kalábrii. Pro milovníky trekkingu se ve vnitrozemí nacházejí značené stezky různých obtížností.

Menší letovisko Cropani Marina leží na pobřeží Jónského moře, nedaleko města Catanzaro. Cropani leží také nedaleko kampanijských městeček Crotone a Catanzaro, které se pyšní zajímavými historickými centry a známých výběžků Capo Rizzuto a Capo Colonna - někdejší svatyně bohyně Hery. Pokud se budete chtít vydat na kratší výlet, navštivte Národní park Sila či nedaleký hrad "Le Castella" s překrásným podmořským parkem.

Tipy na výlet 

Hornatý region Kalábrie tvořící špičku boty nabízí turistům tři národní parky, mnoho kulturních památek a také malebné pobřeží s mnoha kamennými věžemi. Tento systém strážních věží nechal španělský vicekrál vybudovat, protože Kalábrie musela často čelit pirátským nájezdům.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Úžasný poznávací zájezd do SAE

Poznejte Spojené Arabské Emiráty - Dubaj, Abu Dhabí, Šardžá a užijte si pohyb v plážovém resortu. S polopenzí, českým průvodcem a poutavým výkladem.  CK TILIA.

ZÁJEZDY ONLINE 2019

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2019 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA