Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Capri

Capri - informace o ostrově

Italský ostrov Capri leží v Tyrhénském moři u západního pobřeží v jižní části Itálie nazývanou Kampánie, jen několik kilometrů od významného přístavního města Neapol známého zejména starým italským rčením "vidět Neapol a zemřít" a nedalekou sopkou Vesuv. Jako jediný z mnoha ostrovů v okolí nevznikl sopečnou činností, nýbrž byl odtržen od Sorrentského poloostrova.

Capri je luxusním rekreačním střediskem první kategorie a dlouho také bylo požitkářským útočištěm císařů, umělců, spisovatelů i zahraniční smetánky. Krásami ostrova Capri se lidé kochají již od dávných časů. Dnes je ostrov, který měří pouhé 3 km na šířku a 6 km na délku, zaplavován množstvím výletníků, kteří sem přijeli jen na jediný den, aby si užili mírného podnebí, rozeklaného pobřeží a nabílených vesnic, a také téměř subtropicky bujných zahrad a kopcovitého vnitrozemí.

Část života na ostrově Capri strávil kupříkladu švédský spisovatel Axel Munte. Jeho vila nese název San Michele a dnes je přístupná veřejnosti ve formě muzea. Na ostrově na takovéto vily a rezidence natrefíte na každém rohu. Jednu z nejznámějších - Villu Jovis - nechal postavit císař Tiberius jako své letní sídlo.

Pravidelná doprava ze Sorrenta a z Neapole využívá standardních lodí i rychlých lodí s ponornými křídly, které kotví v barvitém hlavním přístavu na ostrově, Marina Grande. Odtud rovněž vyplouvají výletní lodě na projížďky kolem ostrova. Tyto projížďky jsou nedílnou součástí zážitků z Capri, protože nabízejí bezprostřední pohled na směsici útesů, zátok, jeskyní a skalnatých mořských komínů. Zejména výlet do slavné Modré jeskyně (Grotta Azzura) může být úchvatný, ale pozor na ceny – mohou být vyšroubovány podezřele nahoru.

Z Marina Grande vyváží lanovka návštěvníky do Capri, což je hlavní a velmi pěkná vesnice na ostrově, s centrem na elegantním náměstí Piazza Umberto. Jižně od vesnice se ulice svažuje k moři až k přístavu Marina Piccola jednomu lepších míst na ostrově vhodných ke koupání a opalování, ale bývá tu rušno. Velkolepé panorama se vám naskytne po výstupu na vrcholek nedaleké hory Monte Solaro (hodinu pěšky, 12 minut sedačkovou lanovkou Piazza della Vittoria). S 589 metry je nejvyšším bodem na ostrově.

Capri, to však není jen příroda a její krásy, ale také typická atmosféra italského venkova. Na malebném náměstíčku ve stejnojmenném městě narazíte na množství obchodů a butiků se suvenýry či jinými produkty místní výroby. Milovníci moře a vodních aktivit mohou navštívit pláže v Marina Piccola či objet celý ostrov okružní jízdou na lodi.

Jestliže naplánujete Capri navštívit při víkendovém výletu do Neapole, pak lze Capri navštívit při pobytovém zájezdu na ostrov Ischia, nebo trávení dovolené na pobřeží Kampánie, čímž spojíte příjemné s užitečným.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA