Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Neapol

Neapol - informace o městě

Neapol leží v jedinečné zátoce s charakteristickým profilem sopky Vesuvu v pozadí. Neapol je natolik italská, že to vypadá skoro jako klišé – je to město pizzy, opery, rušných tržnic, fotbalu, náboženství, ale také rodiny a nezbytných ulic s prádelními šňůrami. Životem pulzující neapolské ulice i s jejich obyvateli jsou spojeny s obrovským uměleckým a archeologickým dědictvím, které je výsledkem dlouhé historie města.

Neapol je město jedinečných krás, kde ještě i dnes můžete pocítit a pozorovat něco ze starověké a středověké podoby světa. Pověst říká, že řecká osada vznikla na území dnešní Neapole již v polovině tisíciletí před Kristem. Jmenovala se Neápolis (nové město). Z osady se brzy stalo bohaté a důležité centrum. Ve 4. století je ovládli Římané a začlenili ho do své říše. Roku 79 po Kristu bylo město částečně poškozeno výbuchem Vesuvu. Po konci římské říše trpělo město mnoha nájezdy Vizigótů, Vandalů, Ostrogótů a dalších. Dále oblast prožívala již jen rozkvět.

Neapol je skvělé místo pro milovníky nejen architektury, umění, historie a kultury. Její krásná poloha u moře a její jedinečná atmosféra ji předurčuje k romantickým procházkám, objevování jedinečností, které vidí každý návštěvník jen sám pro sebe. Turisticky zajímavá část města by se dala rozdělit do třech částí: samotné centrum, severovýchodní část a dále jihozápadní část.

Co v Neapoli navštívit? 

Zajímavých, významných památek a míst je v Neapoli skutečně velké množství. A proto berte následující výčet jen jako inspiraci toho co všechno je v Neapoli možné vidět a navštívit. Prohlédnout si můžete hned několik hradů a pevností, kterými je Neapol proslulá: například Castel dell´Ovo, Castel Nuovo nebo pevnost Castel Sant´Elmo, která leží vysoko nad městem na vršku Volmero. Z tohoto místa se vám naskytne nádherný výhled na město a záliv. K Neapoli neodmyslitelně patří kostely, a jak by také ne, vždyť je to město s největším počtem sakrálních staveb na světě. K těm nejvýznamnějším patří kostel a klášter Santa Chiara, kostel San Lorenzo Maggiora a Neapolský dóm, oficiálně katedrála San Gennaro.

Dobrým nápadem pro prozkoumání pamětihodností Neapole je vzít si taxi k Museo Archeologico Nazionale. Potom se vydejte jižně přes část starého města s úžasnou atmosférou. Pokračujte dále na jih, až se dostanete k památkám poblíž přístavu a u pobřeží. Pokud čas dovolí, můžete navštívit i vzdálenější atrakce. Jeden z nejzajímavějších zážitků vás čeká při prohlídce starobylých podzemních tunelů, sklepů a stok, tajemně se vinoucích neapolským podzemím, kterému se zde říká Napoli Sotteraneo. Některé tunely pocházejí z řeckých dob.

Třetí největší město jižní Itálie, obklopeno Vesuvem, horami, pobřežím a ostrovem Capri, Ischia a Procida, leží na centrální poloze středozemí, v zálivu Napoli. V teplých ročních obdobích jsou v provozu divadla a nejrůznější sportovní zařízení, pořádají se koncerty. Díky příznivému podnebí a živým kulturním a uměleckým aktivitám může být Neapol navštěvována také v zimních měsících.

Neapol a jeho okolí je rodištěm pizzy, zmrzliny a hlavním městem těstovin. Celosvětově proslavená italská kuchyně je ve skutečnosti kuchyně neapolská. Velkou pýchou Neapole je vynikající pizza pečená v cihlové peci při vysoké teplotě. A co může být příjemnější než zakončit den v Neapoli vynikající večeří?

V okolí Neapole je několik míst, která můžete navštívit, ale k těm nejznámějším bezesporu patří Pompeje a Herculaneum. Dvě města, která byla roku 79 n. l. zavalena erupcí sopky Vesuv, takže i dnes je možné si udělat představu o tehdejším způsobu života.

Město Neapol je nejenom samo nádherné navíc ještě leží v krásné krajině na břehu moře v nádherném Neapolském zálivu, kde naleznete další atraktivní místa, jako jsou tři slavné ostrovy: Procida, Ischia a Capri. Navíc vám Neapol nejlépe poslouží jako výchozí bod pro výlety do okolí.

 

Kontextová reklama.

Za krásami Neapole

Za krásami Neapole

Krásná je Neapol… Hlavní město stejnojmenné provincie a rušná metropole Kampánie toho může svým návštěvníkům nabídnout opravdu mnoho. Ovšem musíte se připravit na to, že je tu skutečně hodně lidí a snad až moc živo.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA