Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

NP Cilento

Národní park Cilento - informace o parku

Národní park Cilento se nachází na jihovýchodních březích Itálie, omývaných vlažnými vodami Středozemního moře, pár kilometrů od pobřeží Amalfi. Parco Nazionale del Cilento je druhým největším národním parkem v Itálii. Táhne se od Tyrhénského pobřeží až po úpatí Apenin. Na území parku je možné dobýt vrcholky hor Albumi, Cevrati a Gelbison, a také obdivovat pobřežní svahy Bulgherie a Stelly. Je to jedno z nejméně navštěvovaných míst Itálie, a proto je doporučováno turistům, kteří vyhledávají ticho a klid.

NP Cilento oplývá spoustou přírodních útvarů, které se vyskytují pouze v této oblasti, a je důkazem spojení přírodní krásy s historickými památkami. Národní přírodní park Cilento se nachází v oblasti zhruba 30 km na jih od jihoitalského města Salerno, vzdáleného zhruba 55 km od Neapole. Je to oblast plná zátočin, písčitých i kamínkových pláží, jeskyní a míst vhodných pro potápění, historických památek a archeologických nalezišt', ideální pro příjemnou dovolenou na plachetnici. Je to oblast, kde se setkává moře a hory, západ a východ, kultura evropská s africkou.

Krajina Cilenta je velmi různorodá. Pobřeží má charakter typicky středozemní, s množstvím skalnatých útesů a výběžků se strážními věžemi, které jsou důkazem ne příliš klidné minulosti, s množstvím zátočin s malými písečnými nebo kamínkovými plážemi. Nepřístupné a skalnaté oblasti se střídají se zelenými zákoutími, porostlými olivovníky, z nichž se vyrábí jedinečný olej uznávaný po celém světě. Skalnaté pohoří přecházející do vnitrozemí je pro svůj charakter nazýváno "Dolomity del Mezzogiorno" (jihoitalské Dolomity).

Cilento je oblast, ve které zůstala příroda i kultura nedotčena díky hornatému a nepřístupnému charakteru krajiny. Jediným spojením mezi vesnicemi vybudovanými a roztroušenými vysoko v horách byly po dlouhou dobu ne příliš pohodlné cesty, které se klikatily po úbočích vysokého pohoří. Cilento je stále ještě málo využito námořním turismem a asi právě proto si zachovává své kouzlo, které ocení každý, kdo má moře a přírodu rád.

Jedním z nejvyhledávanějších letovisek v oblasti Cilento je Marina di Camerota, kde se nachází malý lodní přístav a v centru města spousta barů, pizzerií a typických obchůdků. Příjemnou letní atmosféru doplňuje stále kvetoucí vegetace, kouzelné pláže s jemným pískem, podmořské jeskyně a nádherné rokle. Původní starší městečko Camerota je situováno na vyvýšeném pahorku nad mořem a jeho tisíciletou historii zde dosvědčují archeologické nálezy. Při vyjížďkách do okolí můžete navštívit např. Azurovou jeskyni, která je od pobřeží vzdálená zhruba 10 minut plavby motorovým člunem.

Cilento si zaslouží pozornost nejen díky historického a archeologického bohatství, ale také pro zajímavou gastronomickou kulturu. Tato země dokázala spojit bohatou různorodost pokrmů, které slaďují typické potraviny vnitrozemí s potravinami z pobřeží. Výsledkem těchto kulinářských alchymií jsou lahodné pokrmy.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA