Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Sorrento

Sorrento - informace o letovisku

Sorrento je pobřežní město a rekreační letovisko ležící u Neapolského zálivu na břehu Tyrhénského moře 48 km jihozápadně od Neapole. Je krásně položené nad mořem na lávových terasách a je doslova obklopené pomerančovníkovými a citrónovými sady. Jeho poloha u moře sama by z něj učinila krásné místo pro pobyt. Pláže a romantické pobřeží s výhledem na Vesuv a ostrov Capri jsou neopakovatelné a velice romantické.

V Sorrentu se můžete procházet podél pláží (nebo se koupat), procházet se po promenádách, po terasách nad mořem anebo se procházet uličkami starého města. Několik památek, které stojí za vidění, jsou například bazilika San Antonino z 11. století nebo stejnojmenné náměstí s pomníkem místního rodáka básníka Torquata Tassa. Další zajímavostí je barokní chrám San Francesco, u něhož je křížová chodba ze 14. století. Dóm (z 15. století, s kampanilou) se nachází na náměstí Piazza Tasso, přes které vede Corso Itália, jedna z nejhlavnějších tříd města.

V Sorrentu prožijete opravdu příjemnou dovolenou umocněnou pestrými barvami citrusů, bujných parků a příjemnými restauracemi a kavárnami. Místa s krásnými výhledy na záliv, moře, Vesuv, ostrov Capri patří mezi nejvíce vyhledávaná místa v Sorrentu. Počítá se mezi ně například Villa Comunale, v městském parku z terasy se takové pohledy otevírají mimořádně skvěle.

Ze Sorrenta si můžete udělat výlet lodí nebo vznášedlem na nedaleký ostrov Capri nebo vzdálenější Ischiu.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA