Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Caprioli

Caprioli - informace o obci

Caprioli je historická část starověké typické horské vesnice Pisciotta, je situována jen 1 km od písečných pláží Saline. Caprioli nabízí ideální podmínky pro strávení příjemné dovolené u moře. Můžete odtud provozovat různé výlety do okolí, prozkoumávat starověké antické památky a především se koupat v křišťálových vodách Tyrhénského moře.

Caprioli je malá vesnička položená na svahu nad mořem na půl cesty mezi městečky Palinuro a Pisciotta. Nemá takovou malebnost ani starobylost jako ony, je mnohem mladší a zástavba je tu tedy mnohem modernější. Výrazným orientačním bodem je na pobřeží vystavěná saracénská věž Torre dei Caprioli. Pobřeží je mezi Palinuro a Caprioli písčité a pláže jsou ploché, teprve přímo před Caprioli se pobřeží zvedá a začíná být členité.

Obě letoviska představují velmi sympatická dovolenková místa, která se vyznačují klidnou atmosférou, zároveň však zde návštěvníci najdou vše potřebné pro prožití nezapomenutelné dovolené. Oblast je obklopena táhlým úbočím Apenin, které tvoří Národní park – Parco Nazionale del Cilento s mnoha významnými jeskyněmi.

Pokud se vydáte 1 km pěšinou, (nebo 3 km autem) dojdete až k průzračným vodám Tyrhénského moře, které lemují pěkné písečné pláže Marina di Pisciotta s mírným vstupem do vody. Zdejší pláže tak představují ideální místo pro strávení rodinné dovolené. Krásně čisté moře nabízí dobré podmínky pro potápění a okolní hornatá oblast s mnohými historickými místy zas pro zajímavé a panoramatické výlety.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA