Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Palinuro

Palinuro - informace o letovisku

Palinuro je perla Cilenta. Rybářské městečko je obklopeno krásnými plážemi a kouzelnými zátokami. Několikakilometrové pobřeží přerušují až do moře sahající bizarní skalní útvary, které tak vytvářejí malé zálivy. Hlavně ve vedlejší sezóně se tam vždy najdou nezalidněné pláže.

Palinuro je překrásné přímořské letovisko, které se nachází v jižní části Kampánie. Každým rokem přibývá turistů se zájmem o potápění a podmořský život. Nádherná barva moře a pestrý podmořský svět dělají z Palinura ráj pro potápěče. To vše je obohaceno několika desítkami jeskyní, které jsou dosažitelné pouze na loďkách. Z těch nejznámějších je to Modrá jeskyně, která fascinuje svou azurovou barvou či Krvavá jeskyně (Grotta del Sangue) a Mnišská jeskyně (Grotta dei Monaci).

Je zde množství pláží – malé kamenité plážičky většinou mezi útesy, jsou spíše v centru Palinura a po okrajích města a u přístavu jsou pláže písčité. Centrum městečka láká turisty k procházkám a návštěvě typických italských obchůdků, barů, pizzerií a restaurací s tolik známou Cilentskou kuchyní.

Celá jižní pobřežní část Kampánie má překrásné pobřeží, charakterizované velkou členitostí. Pláže střídají četné výběžky a skály zasahující do vln, je zde mnoho útesů a jeskyní. Letovisko je právě známé svými jeskyněmi podél pobřeží, které jsou přístupné z moře z loděk, ale některé jen pro potápěče (s dýchacími přístroji).

Celá tato oblast je vyhlášena národním parkem. Milovníci sportu určitě ocení výborné podmínky pro potápění či šnorchlování. Palinuro je také známé díky přírodnímu útvaru Capo Palinuro, což je mys s nádherným výhledem na moře a okolní pobřeží a svým tvarem připomíná paži s otevřenou dlaní.

Palinuro je jedno z nejromantičtějších městeček v Salernském zálivu na tyrhénském pobřeží. Je typické svými skalisky vystupujícími z moře. Tyrhénské pobřeží je proslaveno čistým mořem, písečnými plážemi, přírodními krásami a výhodnou polohou vhodnou k podnikání výletů.

Tipy na výlety 

Palinuro leží uvnitř národního parku Parco Nazionale del Cilento e Valle di Diano.

Paestum – je jednou z památek Unesco. Nalezneme zde největší starořecký archeologický areál na pevnině, kterému dominují tři řecké chrámy dórského stylu z 6. st. př. n. l. Dále zde můžete navštívit archeologické muzeum, kde se nachází mnoho cenných exponátů z období Velkého Řecka.

Národní park Cilento – skrývá se zde velké množství přírodních útvarů vyskytujících se pouze v této oblasti. Je jedinečnou souhrou přírodní krásy snoubenou s historickými památkami.

Grotta di Pedrosa – krápníková jeskyně za městečkem Auletta.

Město Teana – 8 km jihovýchodně od něj můžete vidět pozůstatky antického města Cales (zbytky domů, amfiteátru, fóra, chrámu).

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA