Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Santa Maria Castellabate

Santa Maria di Castellabate - informace o letovisku

Santa Maria di Castellabate leží přímo na krásném pobřeží Cilente v Kampánii. Santa Maria Castellabate je obklopena táhlým úbočím Apenin, které v této oblasti tvoří národní park s velkým počtem významných jeskyní. Nezapomenutelným výletem se pro vás pak stane Modrá jeskyně, která je od pobřeží vzdálena zhruba 10 minut plavby motorovým člunem.

Spolu se S. Marco leží mezi Punta Tresino a Punta Licosa. Najdete zde skvělé možnosti k potápění včetně školy potápění. Je zde mořský přírodní park a malý jachtový přístav. Na dohled od Santa Maria Castellabate leží středověké město Castellabate s úzkými dlážděnými ulicemi, historickými budovami a impozantním výhledem na zátoku pobřeží Almafi.

Amalfské pobřeží (Costiera Amalfitana) je nejkrásnějším pobřežním pásem v Itálii. Enkláva s mírným podnebím a impozantními útesy, idylickými barvitými vesnicemi spadajícími až k moři, se strmými silnicemi, bujnými zahradami a skvělými výhledy na tyrkysové vody, leží po obou stranách Sorrentského poloostrova. Celá oblast je plná historie, umění a kulturních tradic.

Středisko Benvenuto se na kraji tohoto velmi malebného a klidného městečka Santa Maria di Castellabate, 30 km jižně od Salerna. Uprostřed uzavřeného objektu, kde najdete i bazén a dětský koutek, je příjemný eukalyptový park s anglickým trávníkem. Prázdninový komplex leží přímo u krásné písčité pláže, která získala pro svou čistotu moře mezinárodní ocenění čtyř „modrých vlajek“. Tato privátní pláž je součástí chráněného parku Castellabate a vyniká zlatavým hrubým pískem.

Tipy na výlety 

Nedaleko od rozkošné rybářské vesnice Santa Maria Castellabate leží Palazzo Belmonte. Palazzo Belmonte je jedinečné kulturní sídlo, které je obklopeno nezničenou a idylickou přírodou Středozemí. Palazzo, které bylo postaveno v 17. století pro rodinu Granito Pignateli di Belmonde a Markýze z Castellabate, bylo využíváno jako lovecký zámeček pro krále Španělska a Itálie, kteří v této oblasti lovili divočáky a křepelky.

Za návštěvu také stojí nedaleké Paestum - turisticky významné pobřežní a historické městečko s troskami chrámů a nekropolí z období okolo roku 600 př. n. l., tvořící nejvýznamnější monument řeckého stavitelského umění na italské pevnině.

Výlet je možné uspořádat také na ostrov Capri nebo k Pompejím.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA