Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Anzio

Anzio - informace o letovisku

Anzio patří mezi ty vzácné turistické cíle, které spojují vše v jednom. Přímořské letovisko s antickými vykopávkami, krásnými vilami v různých slozích, mnoho historických domů (například secese). Najdete zde památky na historické bitvy, ale také hodně slavných restaurací s mořskými produkty. Společným rysem oblasti je kombinace moře a kultury, která zaručeně splní turistovi jeho představy.

Jedno z nejstarších měst v Itálii vůbec bylo založeno již před 150 000 lety a svůj největší rozkvět zažilo do 6. st. př. n. l., kdy vlastnilo flotilu a kontrolovalo obchod v této oblasti. Dochovala se řada cenných historických památek. Za pozornost určitě stojí např. věž z 9. - 10. století, kdy sloužila jako obrana proti Saracénům.

V antice zde vznikl přístav, který dal vybudovat císař Nero, ten si zde také postavil velkou reprezentativní vilu. Po pádu římské říše přístav rozrušili Saracéni a již se ho nepodařilo obnovit. Z Anzia se stala rybářská vesnice.

Anzio je dobře známé pro svůj přístav, díky němuž patří k rybářským městům, velmi vyhledávaným turisty. Anzio se také proslavilo kasinem, které bylo v Římě zakázáno. Nyní se v něm konají různé kulturní akce.

Opravdu světová událost se stala na konci 2. světové války – vylodění u Anzia. Americké a britské jednotky se zde vylodily a zaútočily na německou armádu bránící pobřeží. Den D byl stanoven na 21. – 22. ledna 1944, bitva se však protáhla až do května.

Letovisko ležící jihovýchodně od Říma je stejnou měrou závislé na rybaření a turistickém ruchu. Velká část města byla za druhé světové války zničena. Navzdory tomu, že bylo město od základů znovu vybudováno, patří k půvabným a příjemným letoviskům.

Tipy na výlet 

Přibližně 8 km na sever se nachází přírodní rezervace WWF Regional Nature Reserve, kde také uvidíte známou obrannou věž (Tor Caldara) z 16. století. A všude okolo písečné pláže a čisté moře. A ještě navíc spojení s Pontilskými ostrovy umožňuje výlety za překrásnou přírodou a křišťálově čistým mořem. To vše jen kousek od Říma (58 km), Ostia (45 km).

Zajímavé výlety lze uspořádat do jeskyní Nettuno a do vily Nerone.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA