Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Sperlonga

Sperlonga - informace o letovisku

Sperlonga představuje oblíbené výletní a rekreační místo. Letovisko leží mezi malebnými městy Terracina a Gaeta. Staré město se vypíná na skalnatém útesu nad mořem. Toto centrum je plné úzkých starých uliček, domů a náměstí. Z některých částí se otevírá výhled na moře. A okolo města, podél moře – pláže, kam až oko dohlédne.

Dnes zde objevíte bezpočet barů, restaurací a butiků. Nová část města leží dole na břehu moře. Do oblasti kolem Sperlongy se v horkých letních měsících uchylovali staří Římané. Na pobřeží si stavěli vily a v nedalekých útesech upravovali přírodní jeskyně, aby v nich mohli hodovat a odpočívat. Vidět můžete i zachovanou vodní nádrž, v níž se za Tiberiovy vlády chovaly ryby.

V roce 1957 byly při vykopávkách v rozlehlém komplexu přepychové Tiberiovy vily (asi kilometr od jižního okraje města) v obrovské, z moře přístupné jeskyni odhaleny jedinečné helénistické sochy z 2. století před Kristem. Předpokládá se, že sochy inspirované příběhy z Homérovy Odyssey, vytesal tentýž umělec z Rhodu (kde císař Tiberius žil), jenž ztvárnil Laokoona. Spolu s dalšími nálezy je vystavuje Museo Archeologico Nazionale v archeologické zóně (Zona Archeologica, Via Flacca).

Tipy na výlety 

Oblast Sperlonga (asi 100 km od Říma) je nazýván také jako „lezecký ráj“. Lezení je všude okolo úžasné na pláži přímo u moře, v jeskyni  nebo ve stráni, každý si vybere (spousty cest až do stupně 7b). Je možné vyzkoušet i vedlejší lezecké oblasti u městečka Gaeta, které určitě stojí za návštěvu.

Výlety lze pořádat do Říma, Neapole (asi 100 km), Paestum a na ostrov Ponza (lodní doprava z Formia a Terraccina).

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA