Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Palestrina

Palestrina - informace o městě

Osmnáctitisícové město Palestrina ležící asi 40 km východně od Říma, se rozkládá na terasách po dřívějším obrovském chrámu bohyně Fortuny Primigenie, "matky všech bohů". V chrámu z 8. století před Kristem fungovala jedna z největších věštíren starověku.

Palestrina je historické město, které leží ve vnitrozemí Itálie v regionu Lazio a je krásně posazeno na úpatí hory ve výšce 450 m n. m. Palestrina nabízí mnoho historických památek a díky nedaleko vzdáleného hlavního města Itálie - Říma je ideálním místem pro ty, kteří chtějí poznat krásy tohoto italského velkoměsta.

Jak ale vlastně vypadá (či vypadala) svatyně Palestrina? Skládá se z teras, ramp, kolonád a schodišť. Svatyně se rozkládala podél osy stoupající do kopce, jednotlivé terasy jedna nad druhou byly propojené schodišti a rampami. Na jednotlivých terasách se pak nacházely kolonády a jednotlivé další stavby.

Terasy svatyně, které se povětšinou zachovaly, vedou nahoru na kopec, kde stojí velký palác Palazzo Barberini, před nímž tam stával kruhový chrám. Z vrcholu kopce (ještě nad palácem Berberini) lze vidět až k Římu. V paláci dnes sídlí Muzeo Nazionale Archeologico, mezi jehož velmi známé exponáty patří například mozaika z 1. století před Kristem, na které je znázorněn Nil při rozvodnění.

Z Palestriny také pochází slavný skladatel sakrální hudby G. P. Palestrina, jenž žil v 16. století a leží pohřben v Římě v chrámu sv. Petra. Ve svém rodišti má alespoň mramorovou sochu.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA