Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Genzano

Genzano - informace o obci

Genzano je půvabná starobylá vesnice, která leží na úpatí italského pohoří Albano u jezera Nemi. Z Genzana můžete podnikat pěkné výlety k jezeru a k Chrámu bohyně Diany. V Genzanu se nachází muzeum. Dříve v něm byly vystaveny i lodě používané Kaligulou, které byly nalezené na dně jezera. Od 2. světové války však tyto exponáty chybějí.

Každoročně začátkem června se ve městě Genzano koná slavnost Infiorata, která určitě stojí za zhlédnutí. Infiorata je průvod ulicemi, které jsou pokryty nádhernými až neuvěřitelnými uměleckými díly – koberci vyloženými z různých druhů květin.

Tip na výlet 

Nedaleká obec Ardea bývala antickým městem, dnes zde žije okolo 35 tisíc obyvatel. Leží 35 km na jih od Říma, přibližně 4 km od pobřeží Středozemního moře. Ardea existovala již v dobách římských, jednalo se o město ležící na důležité konzulské silnici Via Ardeatina z Říma na jih. Protože se v punských válkách nepřidalo na správnou stranu, bylo po vítězství Říma dobyto a přišlo o svou autonomii. Postupně ztrácelo na významu a opět se dostalo na výsluní až od 9. století. Roku 1118 zde sídlil papež Gelasius II. Mezi roky 1816 – 1970 nebylo samostatným městem, správně spadalo pod město Genzano.

Genzano představuje ideální místo pro strávení klidné dovolené v blízkosti hlavního města Itálie - Říma. Centrum Říma je od Genzana vzdáleno pouhých 20 km, proto tato půvabná obec představuje to pravé místo, jak spojit klidnou dovolenou v pěkné krajině s poznáváním překrásného Říma.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA