Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Vindicio di Formia

Vindicio di Formia - informace o letovisku

Vindicio di Formia, která leží mezi Římem a Neapolí nabízí pěkné výletní možnosti. Toto letovisko má klíčovou pozici pro obchodní a dopravní spojení, neboť se nachází na trase vlaku Roma-Napoli. Oblast nabízí překladové přístaviště a sportovní přístav. Existuje také lodní spojení k ostrovům Pontine.

Vindicio di Formia se nachází přímo v srdci překrásného zálivu Golfo di Gaeta v italském regionu Lazio. Rozkládá se od pláží Vindicio na západě až k plážím Acquatreversa, Santo Janni a Gianola na východě. Záliv Gaeta je chráněn od větru okolními horami a představuje tak ideální místo pro strávení příjemně klidné dovolené.

Zdejší pobřeží nabízí rozlehlé písčité pláže, které jsou vhodné pro děti a také četná kulturní centra, jakým je například 5 km vzdálená Gaeta. Vindicio di Formia nabízí jedinečnou příležitost pro ty, kteří by se chtěli naučit novému sportu. Je zde možnost využít zdejší školu surfování.

Tipy na výlety 

Podél pobřeží můžete udělat procházku do 6 km vzdálené Formie, na jejímž kraji se nachází Ciceronova hrobka.

Vergilius tvrdí, že Gaeta byla pojmenována po Aeneově kojné Caietě, jež zde byla údajně pohřbena. Město leží na jižním mysu vybíhajícím do Gaetského zálivu na úpatí Monte Orlando, na jejímž vrcholu stojí mauzoleum Caesarova velitele Planca. Historickému jádru vévodí mohutný aragonský hrad a věžičky neogotického kostela San Francesco. Směrem na sever se nachází moderní část Gaety, jež spojuje město s malebným letoviskem Serapo.

Největším lákadlem Gaety je elegantní, pozdně románská zvonice dómu sv. Erasma (11. st.), jejíž vznešený vrchol nese střechu z barevných keramických tašek. Na nábřeží stojí malý kostel San Giovanni a Mare z 10. století, s vybledlými freskami, půlkulovitou kopulí a svažující se dlažbou, po které po záplavách voda snadno steče.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA