Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Caprarola

Caprarola - informace o obci

Caprarola je charakteristická středověká obec ležící v italské oblasti Lazio, asi 50 km severozápadně od Říma. Stojí zde slavná vila jménem Palazzo Farnese, která je zdaleka viditelná z širokého okolí. Postavena byla podle projektu Jacopa Vignola mezi roky 1559 a 1575. Má pětiboký půdorys a bohatou štukovou a malířskou výzdobu. Pro všechny milovníky se jedná o nezbytný cíl, který stojí za vidění. V místě je několik obchodů a restaurací.

Nevelké městečko Caprarola  bylo od roku 1200 majetkem rodiny Orsini, a to až do doby, než ho odkoupil kardinál Farnese. Ten zde vybudoval pevnost. V roce 1559 byla pevnost přestavována, zcela dokončena byla v roce 1586.

Palác je veřejně přístupný, zahrada je pro veřejnost zpřístupněna jen zčásti. Zahrada má na jedné ze dvou os grottu s jezírkem. V historické části terasové zahrady byl vybudován letní dům. V průčelí Casina je fontána se dvěma vodními bohy a voda z ní odtékající je vedena řetězovou kaskádou do níže umístěné nádoby (obdobně jako ve Villa Lante). Stejně jako Villa Lante patří tato zahrada (a zejména Casino) k vrcholům zahradního umění italské renesance.

Okolní jezera 

V okolním kraji naleznete ještě další lákadla – jezera. Jen kousek na sever od Capranici leží jezero Lago di Vico (4 km od Capraroly). Jedná se o přírodní jezero vyplňující kráter bývalé sopky. Okolo břehu jezera vede vyhlídková silnice, ze které se otevírají krásné pohledy na okolní zalesněné svahy (větší část je přírodní rezervace). Nejlépe se lze koupat v jihovýchodní části.

Další jezero se jmenuje Lago di Bracciano, leží cestou mezi Římem a Viterbem (a Capranicou). Toto jezero je mnohem větší než předchozí. Vhodné je pro milovníky vodních sportů a koupání. Žije v něm mnoho ryb, a tak láká i rybáře. Na březích jezera naleznete také mnohá krásná městečka jako Anguillaru či Bracciano.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA