Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Camerata Picena

Na severovýchodě Itálie se v regionu Marche nachází malá obec Camerata Picena ležící v nadmořské výšce 120 metrů. Přibližně 20 km odtud je situováno město Ancona. Ve vesničce žije asi 1800 obyvatel, kteří se živí především zemědělstvím, chovem dobytka a prací v cestovním ruchu.

Městečko se pyšní krásným středověkým centrem, kterému dominuje impozantní pevnost. Jestliže zatoužíte po moři, vydejte se do letoviska Falconara Maritima, které je vzdáleno asi jen 10 km od Cameraty a umožňuje koupání v průzračně čistých vodách Jaderského moře.

Camerata Picena je skvělým výchozím místem pro poznávání dalších zajímavých míst této části Itálie. Nedaleko se rozkládá chráněná oblast Parco Naturale del Conero, kde narazíte na nedotčenou přírodu. Pokud budete mít k dispozici auto, zajeďte si třeba k nádherným jeskyním Grotte di Frasassi, do antického opevněného města Offagna či středověkého Polverigi. Za návštěvu stojí také Agugliano s antickým kostelem a opevněním, římské město Osimo, město Sirolo a Ancona. Přitažlivé je rovněž historické renesanční Urbino a Ascoli Piceno, což je překrásné město s mnoha pomníky.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA