Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Porto Recanati

V italském regionu Marche na severovýchodě země se nachází malé přímořské letovisko Porto Recanati. Je situováno v uzavřené zátoce a obklopené horou Monte Conero. Asi 20 km odtud je vzdáleno město Ancona a nedaleko leží také turistické letovisko Marcelli di Numana. V Porto Renacati najdete klid a pohodu, jde totiž o příjemnou destinaci bez velkého turistického ruchu. Městečko bylo založeno Římany již ve 2. století před Kristem, ale největšího rozvoje dosáhlo až ve století patnáctém. Jednou z dochovaných památek města je středověký hrad Castello Svevo, kde se pravidelně konají koncerty a nejrůznější kulturní události.

Turisty sem láká hlavně 3 km dlouhá a úzká pláž tvořená pískem a drobnými kamínky. Centrální pláž je placená, máte možnost si zde půjčit i lehátka a slunečníky. Severní a jižní část pláže je volně přístupná, ale musíte si dávat pozor na strmější vstup do moře. Tyto pláže tak nejsou příliš vhodné pro rodiny s malými dětmi ani pro nezkušené plavce. Na plážích máte možnost vyzkoušet celou řadu nejrůznějších vodních sportů nebo se můžete věnovat třeba plážovému volejbalu.

V Porto Recanati bylo vystavěno jen pár ubytovací zařízení, které najdete spíše na severu města. Také proto zde zatím nedošlo k velkému přílivu turistů a můžete si zde užívat klidu, daleko od velkých prázdninových středisek. Centrum města nabízí množství obchodů, restaurací a pizzerií. Milovníci nakupování budou nadšení ze zdejších čtvrtečních trhů. Převážně děti a mládež ocení zase místní zábavní centrum Pista del Conero, kde jsou pro ně připraveny bazény, tobogány a další vodní atrakce. Také si zde mohou zazávodit na motokárách. Večer doporučujeme prožít v některém z místních barů, na diskotéce nebo jen romantickou procházkou po pláži. Místní obyvatelé se živí převážně rybolovem a prací v cestovním ruchu.

Pokud máte raději aktivnější trávení dovolené, vydejte se na výlet do nedalekého vnitrozemského městečka Recanati, které je rodištěm známého italského básníka Giacoma Leopardiho. Mezi významné městské památky patří Palazzo Leopardi, Věž Torre del Borgo nebo Palazzo Comunale, kde je k vidění i obrazárna. Region Marche je ideální pro poznávání historie a přírodních zajímavostí. Mezi další zajímavá místa řadíme například přímořská městečka Sirolo, Numana či přístav Portonuovo. Milovníci historie by neměli vynechat návštěvu středověkých měst Urbino, Ascoli Piceno a San Leo, kterému dominuje pevnost.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA