Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

San Ginesio

Ve vnitrozemí italského regionu Marche se rozkládá malebné městečko San Ginesio. Asi 28 km odtud se nachází město Macerata, což je hlavní město stejnojmenné provincie a přibližně 60 km je vzdáleno město Ancona. San Ginesio leží ve výšce 680 metrů nad mořem a žije zde kolem 3800 stálých obyvatel.

Toto nádherné historické městečko je obklopeno překrásnou přírodou a hustými lesy. Při jeho návštěvě na vás dýchne středověká atmosféra, kterou si dokázalo uchovat až do dnešních dní. Město bylo vystavěno na pahorku, odkud se naskýtá dech beroucí pohled na okolní hornatou krajinu.

V centru města se nachází krásné hlavní náměstí, které je pojmenováno po slavném rodákovi Albericu Gentilim, který žil v letech 1552 – 1608. Byl to profesor občanského práva na Oxfordské univerzitě, který položil základy výuky mezinárodního práva. Jeho socha je k vidění na okázalém univerzitním kostele s románským portálem, jež je zdoben gotickou fasádou z neobvyklých cihel. Kostelu dominuje zvláštně tvarovaná věž. Uvnitř kostela můžete spatřit kryptu zdobenou freskami Lorenza Salimbeniho z roku 1406.

Ve městě je však k vidění ještě mnoho dalších zajímavých staveb. Například kostel San Michele z 10. století nebo románský kostel San Francesco z 13. století. Také se zde dochovaly dva z pěti špitálů, kde se uchylovali poutníci během svých cest do Říma. V San Ginesiu máte možnost navštívit také městské muzeum.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA