Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

San Benedetto del Tronto

Příjemné prázdninové letovisko San Benedetto del Tronto se rozkládá v italském kraji Marche a je omýváno vodami Jaderského moře. Nejstarší dochované zmínky o městě pocházejí z roku 998, kdy byly do místního kostela přeneseny ostatky svatého Benedikta. Nejtěžším obdobím pro město byla 2. světová válka, kdy bylo bombardováno a téměř celé zničeno. Bylo však znovu vystavěno a dnes zde již nespatříte téměř žádné pozůstatky této pohnuté historie. San Benedetto je moderní letovisko nabízející svým návštěvníkům kvalitní zázemí a služby. Můžete zde strávit příjemnou, klidnou a ničím nerušenou dovolenou.

Turismus se v této části Itálie začal rozvíjet na konci 19. století, kdy zde byly vystavěny první ubytovací kapacity. V roce 1931 pak byla vybudována hlavní třída Viale Secondo Moretti, jež je dnes plná obchodů a krámků s nejrůznějším zbožím. Letovisko obklopuje bujná vegetace, která je pro celou oblast Palmové riviéry typická.

Kromě množství palem zde roste také spousta oleandrů. Palmy tvoří 4 km dlouhou promenádu, která se táhne podél celého města a je hojně využívaná cyklisty, vyznavači jízdy na kolečkových bruslích a joggingu. Několik palem najdete i na písečné pláži, kde poskytují příjemný stín a tvoří jakýsi tropický ráj. Navíc zde panují příjemné středomořské klimatické podmínky, proto letní sezóna trvá od května až do října. Vysoké teploty vzduchu i moře vybízí k rekreaci a zábavě.

Hlavní pláž je tvořena jemným bílým pískem a lemuje pobřeží v délce 6 km. Pláž má pozvolné svažování do moře, proto je ideální pro rodiny s malými dětmi a méně zkušené plavce. Břehy jsou omývány průzračně čistým mořem, kde si na své přijdou i milovníci potápění a šnorchlování. Sportovně založení jedinci mohou v letovisku za poplatek využívat tenisové kurty, dráhu pro kolečkové brusle, sportovní halu, atletický stadion, několik dětských hřišť a plavecký areál s krytým i venkovním bazénem. Najdete zde rovněž Yacht Club, kde kotví všelijaká plavidla. Za návštěvu jistě stojí i místní námořní muzeum.

V centru města najdete několik historicky významných památek. Jednou z nich je například dominantní věž Torre dei Gualtieri, neboli Torrione. Tato věž byla původně součástí městského opevnění. Za zmínku stojí katedrála svatého Benedikta. Svatý Benedikt byl patronem města a dnes je mu zasvěcena slavnost Festa di San Benedetto martire.

Milovníci večerní a společenské zábavy si mohou zajít na některou z diskoték nebo na skleničku do baru. Jestliže nechcete strávit dovolenou jen na jednom místě, stačí si pronajmout auto a vyrazit za poznáním dalších zajímavých lokalit této oblasti. Narazíte na spoustu středověkých měst a městeček situovaných vysoko v horách odkud se naskýtají nádherné výhledy na Jaderské moře a pobřeží San Benedetta. Za návštěvu stojí také města jako Ancona, Pescara, Ascoli Piceno či Grottammare.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA