Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Senigallia

Senigallia je jedno z nejnavštěvovanějších přístavních letovisek italského kraje Marche. Leží na Palmové riviéře, která je omývána vodami azurově modrého Jaderského moře. Největším lákadlem pro turisty z celé Evropy se stala zdejší „sametová pláž“ tvořená jemným pískem okrové barvy. Pro svou čistotu a údržbu obdržela již 10 modrých vlajek EU. Pláž má pozvolný vstup do moře, což je ideální hlavně pro rodiny s dětmi a nezkušené plavce. Vyzkoušet zde můžete celou řadu vodních sportů jako windsurfing, vodní lyžování nebo potápění, nebo se věnovat plážovým hrám. Letovisko je ideální pro strávení příjemné, pohodové a ničím nerušené dovolené.

Městečko se pyšní také velmi bohatou historií, v minulosti bylo první římskou kolonií na Jadranském pobřeží v Itálii. Po pádu Římské říše však začalo postupně upadat. Největšího rozkvětu se Senigallia dočkala až v 15. století, kdy byla sídelním městem italské šlechty. Na počátku 20. století sem začali pronikat první turisté a došlo k výraznému rozvoji v oblasti cestovního ruchu. Bylo vystavěno mnoho hotelů, apartmánů a dalších ubytovacích kapacit, které jsou plně vybaveny vším, co k příjemné dovolené potřebujete.

Centrum města je protkáno množstvím historicky cenných památek. Symbolem Senigallie se stala stavba Rotonda a mare připomínající svým tvarem mušli. K jejímu slavnostnímu otevření došlo v roce 1933 a dnes slouží jako místo setkávání turistů. Dále v Senigallii najdete pevnost Rocca Roveresca z roku 1480, která měla v minulosti chránit město před útoky nepřátelských kmenů.  Na náměstí Piazza Roma se nachází fontána Di Nettuno, které místní obyvatelé neřeknou jinak než Monco in piazza – „Mrzák na náměstí“.

Určitě nevynechejte návštěvu místních restaurací, kde můžete ochutnat tradiční jídla z ryb a mořských plodů. Milovníci nakupování zde budou nadšeni z rozsáhlé obchodní sítě, kde je k mání opravdu cokoliv. Každý týden se ve městě navíc konají tradiční trhy. Na skleničku dobrého pití si zajděte do baru, vinárny nebo kavárny, kterých je zde opravdu dostatek. Pokud se budete v Senigallii vyskytovat v září, zúčastněte se festivalu Pane Nostrum s ochutnávkami různých druhů italského chleba.

Jestliže máte k dispozici auto, můžete se vypravit za poznáním jiných zajímavých lokalit této oblasti. Asi 20 km na severozápad se rozkládá Ancona a 70 km jihovýchodně letovisko Rimini. Dále jsou v okolí letoviska Marotta a Falconara Marittima.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA