Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Offida

V jihovýchodní části Itálie se v regionu Marche rozkládá malé středověké městečko Offida, které má však velkou historickou hodnotu. Tyčí se zde několik kostelů a při procházce městem narazíte na nespočet kulturně historických památek. Město bylo vystavěno na kopci, ze kterého se naskýtá krásný výhled do okolí. Centrum je protkáno množstvím úzkých klikatých uliček, ve kterých jsou ukryty četné restaurace a bary lákající k posezení a ochutnávce tradičních specialit. Narazíte zde i na řadu obchůdků a krámků se suvenýry.

Vesnička Villa d’Appignano nedaleko Offidy je rodištěm významného italského kněze Dominika Peroniho, který byl nazýván také jako Bernard z Offidy. Působil ve zdejším klášteře, kde ve věku 90 let v roce 1604 také zemřel. Papež Pius VI. jej pak v roce 1795 prohlásil blahoslaveným. Offida se proslavila také výrobou tradiční paličkované krajky, proto zde můžete navštívit i muzeum věnované tomuto umění.

Jestliže budete mít k dispozici auto a zatoužíte po osvěžení v mořských vlnách, stačí se vydat asi 20 km daleko k pobřeží Jaderského moře. Za návštěvu stojí také obec Ascoli Piceno vzdálená 25 km, středověká města Urbino či Pesaro. Offida je skvělým výchozím místem pro poznávání tohoto jedinečného a krásného kraje.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA