Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Marcelli di Numana

Marcelli di Numana je velmi oblíbené a turisticky vyhledávané letovisko ležící v italském regionu Marche na severovýchodě země. Přibližně 20 km severně se nachází město Ancona. Letovisko se rozkládá v národním parku Parco del Conero na stejnojmenném pobřeží obklopeném nedotčenou přírodou. Na své si zde přijdou především milovníci klidu, pohody, čistého prostředí s množstvím romantických skalních útesů.

Zdejší krásné pláže se příkře svažují do moře, proto nejsou zrovna nejvhodnější pro malé děti a nezkušené plavce. Asi ve vzdálenosti 7 metrů od břehu je již dvoumetrová hloubka. Je zde však připraveno množství atrakcí i pro ty nejmenší návštěvníky. Středisko lemuje hlavní široká pláž, kde si můžete zapůjčit lehátka a slunečníky a také se věnovat nejrůznějším vodním sportům. Tato oblast je jako stvořená pro vyznavače potápění, surfingu, rybaření i jachtingu. Přihlásit se můžete do kurzů potápění nebo na jednotlivé ponory. Čistotu pláží i Jaderského moře dokazuje modrá vlajka EU, která byla letovisku přidělena. Pláže jsou písečné i oblázkové a na některých místech je přerušují skalní útesy. Množství pláží je tak přístupných jen po vodě, nebo po různých pěších stezkách. Marcelli di Numana patří mezi jednu z nejkrásnějších rekreačních oblastí v Itálii.

Směrem do vnitrozemí se zvedá pohoří Monte Conero, které nádherně kontrastuje s azurově modrým mořem a plážemi. Z nejvyšší hory Conero je úžasný výhled na celou Rivieru del Conero s desítkami malých pláží, které jsou obklopené bujnou vegetací. Marcelli di Numana je tak ideálním výchozím bodem pro četné pěší výlety. Nedaleký národní park je totiž protkán hustou sítí turistických i cyklistických stezek.

Samotné městečko Marcelli di Numana je plné restaurací, barů, kaváren a pizzerií, které lákají k posezení u dobrého jídla či pití. Trvale zde žije kolem 4 tisíc obyvatel, ale během hlavní letní sezóny se počet lidí zvýší klidně i na desetinásobek. Za nákupy nemusíte chodit daleko, na každém kroku je zde nějaký obchůdek či krámek se suvenýry. Sportovně založení jedinci se mohou kromě vodních sportů na pláži věnovat třeba ještě plážovému volejbalu, tenisu, jízdě na kolečkových bruslích, jízdě na koních nebo joggingu. Městečko se původně jmenovalo jen Umana, následně pak došlo ke spojení s obcí Marcelli a vzniklo tak velmi pěkné letovisko s dostatečným zázemím pro turisty.

V Marcelli di Numana se nachází i malý přístav. Pěknou 10 km dlouhou procházkou se můžete dostat do přístavní zátoky s městečkem Portonuovo. V tamějších rybích restauracích ochutnejte čerstvé rybí speciality a další plody moře. Numana je ideálním místem pro aktivnější turisty, kteří nevyhledávají jen lenošení na pláži, ale chtějí také poznat další krásná místa v okolí. Za návštěvu stojí nedaleká Ancona a pokud máte k dispozici auto, zajeďte si třeba do Loreta, ministátu San Marino nebo i do Říma.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA