Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Camerino

Ve vnitrozemí italského kraje Marche se nachází malebné historické městečko Camerino, situované v nadmořské výšce 657 metrů. Je odtud nádherný panoramatický výhled na údolí řeky Potenza a Chienti. Tato malá obec uchovává četné historické památky, z nichž nejvýznamnější je farní kostel zasvěcený Venantu z Camerina. Šlo o mučedníka, jehož ostatky byly papežem Janem IV. přeneseny do Říma. Tvrdí se, že jeho svatyně zde stála již v 5. století. Dále v okolí několik pevností a historických objektů.

Městečko Camerino okouzlilo i slavného italského malíře Carla Crivelliho, který se zde při zpáteční cestě z Dalmácie usadil, žil a pracoval až do své smrti v roce 1495. Camerino je také významným univerzitním městem v této oblasti, stojí zde Universita degli studi di Camerino. Navštívit zde můžete i dvě muzea vystavující předměty související s historií města a celé této oblasti. Na své si zde přijdou i milovníci pěší turistiky či cyklistiky, pro které je zde připraveno množství značených cest. Stačí se jen vydat do nedalekého pohoří Monti Sibillini, kde se rozkládá také stejnojmenný národní park.

Jestliže budete mít k dispozici auto, vydejte se na průzkum okolí a navštivte například 60 km vzdálené Assisi, Porto Recanati či město Spoleto. Asi 80 km směrem na východ se rozkládá město Perugio. Pokud zatoužíte po koupání v moři, vydejte se k Jaderskému pobřeží, které je od Camerina vzdáleno přibližně 55 km.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na velký okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu s poutavým českým výkladem. Veškeré vstupné a výlety v ceně včetně jordánské Petry. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA