Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Piazzale Michelangelo (Michelangelovo náměstí)

Jižně od historického centra Florencie se ve čtvrti Oltrarno rozkládá náměstí Piazzale Michelangelo. Vzhledem k tomu, že bylo vybudováno na úbočí kopce Monte alle Croci (sv. Kříže) vysoko nad řekou Arno, nabízí návštěvníkům překrásný výhled na celou Florencii. Vznik náměstí se datuje do druhé poloviny 19. století, je tak poměrně „nové“.

O výstavbě náměstí Piazzale Michelangelo bylo rozhodnuto v rámci projektu modernizace města, který byl nazván „Risanamento“. Stavební práce začaly v roce 1860 a držely se návrhu italského architekta Giuseppe Poggiho. Ten se velmi zasloužil o současnou tvář Florencie. Pro náměstí bylo vybráno místo vysoko nad městem, protože již prvotním plánem bylo, aby sloužilo jako velká vyhlídková terasa. 

Náměstí, které bylo dokončeno v roce 1869, je jakousi poctou významnému italskému umělci, renesančnímu sochaři a malíři Michelangelovi Buonarrotimu (1475-1564). Jeho součástí jsou kopie některých Michelangelových děl. Konkrétně jde o čtyři alegorie z medicejské hrobky a slavného Davida, jehož originál je uložen ve florentské Galleria dell´Accademia. Kopie soch nejsou tak dokonalé jako originály, protože byly vyrobeny z bronzu, zatímco originály z bílého mramoru. Na náměstí byly umístěny 25. června roku 1873. Na Piazzale Michelangelo se nachází rovněž zajímavá lodžie postavená v neoklasicistním stylu. Původně měla sloužit jako prostory pro Michelangelovo muzeum. Dnes v ní sídlí restaurace a stala se dominantním prvkem celého náměstí.

Na náměstí Piazzale Michelangelo se dnes dostanete autem po ulicích Viale dei Colli a Viale Michelangelo lemovaných stromovou alejí. Kdo chce, může sem vystoupat také po schodech vedoucích z centra města. Vzhledem k tomu, že se z náměstí naskýtá opravdu ohromující panoramatický výhled na celou renesanční perlu Itálie, stalo se Piazzale Michelangelo jedním z nejnavštěvovanějších a nejfotografovanějších míst ve Florencii.  Je odtud možné dohlédnout téměř na všechny nejdůležitější památky města - pevnost Forte di Belvedere, most Ponte Vecchio nad řekou Arno, Galerii degli Uffizi, klášter San Lorenzo, věž Palazzo Vecchio a samozřejmě také na dominantní dóm Santa Maria del Fiore s Brunelleschiho kopulí a Giottovou zvonicí. 

Z důvodu velké návštěvnosti je náměstí neustále obklopeno stánkaři s nejrůznějšími suvenýry a občerstvením. Nedaleko Piazzale Michelangelo stojí krásný kostelík San Miniato al Monte postavený v 11. století. Kolem dokola jej obklopuje hřbitov, v němž se nachází množství nádherně zdobených hrobek, kde odpočívají zámožní obyvatelé města.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA