Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Palác Medici-Riccardi

Od roku 1444 zdobí náměstí Piazza San Lorenzo ve Florencii renesanční palác Palazzo Medici-Riccardi. Byl vystavěn podle plánů známého italského architekta Filippa Brunelleschiho pro florentského bankéře a neoficiálního vládce města Cosima de Medici. Palazzo Medici-Riccardi je dnes jedním z nejstarších renesančních paláců Florencie.

Palazzo Medici-Riccardi byl mnoho let domovem zámožné rodiny Medicejů, po dlouhou dobu fungoval také jako sídlo obchodních aktivit jejich členů. Cosimo de Medici se však po několika letech rozhodl přestěhovat do Palazzo Vecchio. Ačkoliv byl Palazzo Medici-Riccardi původně dosti podceňován, nakonec se díky své unikátní fasádě z hrubě otesaných kamenů stal jakýmsi vzorem a stavěly se podle něj další florentské paláce. Dokonce dal vzniknout novému architektonickému stylu „rustika“.

Největší zajímavostí paláce je kaple Cappella dei Magi zdobená nádherným cyklem fresek z roku 1460, které vytvořil Benozzo Gozzoli, talentovaný žák Fra Angelica. Tyto fresky jsou považovány za jedno z nejmalebnějších uměleckých děl Florencie. Kaple je z toho důvodu hojně navštěvována. Mezi freskami vyniká zejména malba s názvem „Průvod tří králů“. Fresky v Cappella dei Magi nechal namalovat Pier de´Medici a je možné na nich rozeznat mnohé příslušníky této slavné rodiny.

Cosimo de Medici je údajně vyobrazen jako muž s červeným kloboukem sedící na mezkovi. Pier de Medici nechal sám sebe namalovat na bílém koni v čele procesí. Dalším členem rodiny, který je na fresce vyobrazen, by měl být s největší pravděpodobností Lorenzo Magnifico. Zde představuje krále oděného ve zlatě a jedoucího na šedém koni. Bratr Lorenza – Giuliano je vyobrazen jako postava za lukostřelcem. Malíř Benozzo Gozzoli na fresce zvěčnil také sám sebe, najdete jen nalevo, téměř na konci průvodu, jak drží nápis Opus Benotti, což znamená Benottiho práce.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA