Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Palazzo Vecchio (Starý palác)

V centru Florencie se na náměstí Piazza della Signoria tyčí Palazzo Vecchio (Starý palác), který patří k nejdůležitějším světským stavbám města. Jde o středověký opevněný palác, jehož historie se datuje do 13. století. V současnosti slouží jako městská radnice. 

Výstavba paláce byla na náměstí Piazza della Signoria (Náměstí vlády) započata v roce 1299, tedy šest let poté, co se k moci dostalo náboženské bratrstvo, kterému se říkalo Cech. Stavěl se podle plánů architekta Arnolfa di Cambia. K dokončení paláce Palazzo Vecchio došlo roku 1314. Sídlily a jednaly v něm ústřední orgány městské republiky. Úředníci, kteří zde byli zvoleni, měli právo v paláci i přenocovat. Palazzo Vecchio nechala tehdejší vláda opevnit a to z důvodu obav z případných útoků nespokojeného a vzbouřeného lidu. 

Ve 40. letech 16. století převzal moc rod Medicejů. V paláci se usídlil vévoda Cosimo I., který jej nechal přestavět do dnešní podoby. Mezi lety 1550 – 1565 nechal italský architekt Giorgio Vasari, který byl dvorním malířem Medicejů a životopiscem florentských umělců, zrekonstruovat interiéry paláce. Palazzo Vecchio se tak stal sídlem vlády a vládnoucí rodiny.

V současnosti je Palazzo Vecchio florentskou radnicí a sídlí v něm rovněž muzeum nesoucí jméno Monumental Quarters. Uvnitř paláce je možné si prohlédnout salón s názvem Salone dei Cinquecento, kde se setkávali členové rady vládnoucí republiky. Dále máte možnost navštívit studovnu Francesca I de' Medici, která je vyzdobena díly 30 slavných umělců té doby, místnost Živlů a chodbu Lilií. Za nejkrásnější místnost je považována Cappella di Eleonora postavená v letech 1540 – 1545. Tuto malinkou kapli vyzdobil svými malbami manýristický malíř Agnolo Bronzino.

Náměstí před palácem zdobí několik významných kopií soch, jako je například Celliniho Perseus či Znásilnění Sabinských žen od Giambologna. Dále je zde k vidění Bandinelliho Herakles a Cacus, Michelangelův David, socha Judity a Holofernese či Donatellův Marzocco (lev), jehož originál se nachází přímo v paláci Palazzo Vecchio.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA