Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Ameglia

Ameglia, obec nacházející se v italském regionu Ligurie leží nad mořským ramenem řeky Omonimo, která ústí u města La Spezia do moře. Ameglia nabízí překrásné výhledy na Apuánské Alpy a společně s nedaleko vzdáleným mořem tvoří báječné místo pro strávení dovolené, kde si užijete příjemný klid a relaxaci.

Nejbližší pláž se nachází v Bocca di Magra, půvabném italském letovisku, které se rozrostlo z původní rybářské osady. Bocca di Magra je lemována známou pláží Punta Corvo, kde si můžete pronajmout loďky či si vyzkoušet vodní lyžování.

Kraj je rozdělen do čtyř provincií: Janov (Genova), La Spezia, Imperia a Savona. Riviera di Levante se vyznačuje mnohem členitějším a malebnějším pobřežím svažujícím se příkře do moře.

Tipy na výlety
Za pozornost určitě stojí pás skalnatého pobřeží na Riviéře Levante zvaný Cinque Terre - pět vesniček balancujících na samém okraji závratných útesů, které spojuje s civilizací jen prastará cestička Sentiero Azzurro. Levantská riviéra je spíš hornatá. V okolí přímořské vesnice Lavagna jsou dokonce vidět zasněžené vrcholky hor.

Dalším lákavým cílem je "modrá stezka" (Sentiero Azzurro), která vede 5 městy a nachází se v již zmiňovaných Cinque Terre. Cesta vede kopci i pobřežím a nikdy neztratíte okouzlující pohled na moře.

Tradičním turistickým místem je Rapallo, ale bohužel si tu neužijete příliš mnoho pláží. V této části riviéry jsou pláže trochu exotičtější, protože zde můžete najít mnohé útesy obývané nejrůznějšími druhy korálů. Modrou vlajku získaly Chiavari, Lavagna, Moneglia a Lerici.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA