Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Bonassola

Bonassola je malé městečko na Ligurském Levante - v provincii La Spezia. Nachází se mezi městečky Deiva Marina a Levanto. Bonassola leží na sever od Cinque Terre a bezprostředně navazuje na tuto přírodní rezervaci a je také díky své nepřístupnosti z pevniny jednou z nejméně turisticky zatížených oblastí.

Je to mimořádně krásná a romantická část Ligurie, kde je jen málo hotelů a rezidencí, a proto si zachovává svůj původní ráz. Převážně skalnaté pobřeží se střídá s překrásnými oblázkovými plážemi. Dodnes zde vinaři pěstují vinnou révu na prudkých svazích bez využití jakékoli mechanizace, vše jako dříve – ručně.

Cinqueterre je pokládáno za jedno z nejexkluzivnějších a nejzachovalejších (co se týče neporušené původní krajiny) míst v Itálii. Tato oblast je přírodní chráněnou rezervací a je nazvaná podle pěti měst, které byly kvůli vysokým útesům dříve dostupně jen z moře. Cinque (pět) měst – Riomaggiore, Manarola, Corniglia, Vernazza a Monterosso daly název této oblasti s úchvatnými scenériemi. Oblast je propojená vláčkem, kterým můžete tato místa navštívit.

Levantská riviéra je spíš hornatá. V okolí přímořské vesnice Lavagna jsou dokonce vidět zasněžené vrcholky hor. Dalším lákavým cílem je "modrá stezka" (Sentiero Azzurro), která vede 5 městy a nachází se v již zmiňovaných Cinque Terre. Cesta vede kopci i pobřežím a nikdy neztratíte okouzlující pohled na moře.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA