Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Cipressa

Cipressa se nachází mezi středisky Imperia a San Remo. Malé středisko Cipressa leží na krásném svahu, odkud je krásný výhled na moře a okolní obce. Západní pobřeží zvané Riviera di Ponente tvoří úzký pruh pobřežní nížiny táhnoucí se od Janova k francouzským hranicím. Ponentská riviéra se vyznačuje spíše pískovými plážemi různých barevných odstínů od slonovinově bílé po načervenalou.

Modrou vlajku mají Camporosso, Bordighera, Spotorno, Bergeggi, Savona: pláže Fomaci e Crocetta/Natarella, Albisola Marina, Albisola Superiore, Celle Ligure a Varazze. Všechna jsou zároveň malebnými turistickými středisky. Aquapark Le Caravelle s mnoha skluzavkami a tobogány všeho druhu, bazény připomínajícími moře i místy pro odpočinek, sport či zábavu najdete v Ceriale.

Tipy na výlety
Nejznámějším rodákem Ligurie je bezesporu objevitel Ameriky Kryštof Kolumbus. Jeho rodné město Janov je dnes rušným přístavem, kam přijíždějí lodě z celého světa a skupinky námořníků se proplétají uličkami starého města.

Nejznámější středisko Ligurie - San Remo láká návštěvníky svými přepychovými vilami a skleníky plnými rozličných květin. Vrtkavé štěstí můžete pokoušet v některém z vyhlášených kasin tohoto městečka.

Portofino - nejexkluzivnější přístav a letovisko v zemi, plný jachet bohatých Italů.

Nevšedním zážitkem bude určitě návštěva Cinque Terre, pěti městeček, které jsou vystavené na kraji vysokého útesu a vypadají, jako kdyby se každou chvíli chystaly spadnout dolů do mořské vody.

Zajímavost
Ligurie (Liguria) je menší region v severní Itálii táhnoucí se podél pobřeží Ligurského moře. V regionu Ligurie (Liguria) poprvé umíchali slavnou omáčku na těstoviny PESTO GENOVESE z místní všudypřítomné bazalky. Naprosto neodolatelné je i v regionu Ligure (Liguria) pečivo foccacia, připravované na nespočetně mnoho způsobů.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA