Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Monterosso al Mare

Pokud chcete strávit dovolenou u moře na nějakém impozantním a zvláštním místě, Monterosso al Mare je pro vás tím pravým místem. Monterosso al Mare je jednou z pěti vesniček, které se nacházejí v chráněné oblasti Cinque Terre.

Cinque Terre tvoří divoké skalnaté pobřeží a své jméno dostalo právě od pěti vesniček, které balancují na okraji útesů. Největší z vesniček na Cinque Terre je právě Monterosso al Mare, další nesou název Vernazza, Corniglia, Manarola a Riomaggiore. Všechny vesnice jsou propojeny železniční tratí a pěšími cestami.

Monteroso se dělí na dvě části obce - na staré stále ještě kontaktní jádro na vyvýšenině (Monterosso Vecchio) a na moderní část na úpatí vyvýšeniny, podél mořského pobřeží. Toto je vklíněno v zátoce Fegina. Je zde největší pláž a nejlepší výběr ubytování.

Místní obyvatelé se zabývají spíše zemědělstvím než rybářstvím, ale blízko je i dlouhá oblázková pláž. Ještě dnes se v oblasti Cinque Terre pěstuje tradičně vinná réva bez použití jakékoliv mechanizace a právě odtud pochází proslulé víno Cinque Terre DOC.

Většina tajemství je nakonec odhalena. Toto bohužel platí i o Cinque Terre (pět zemí). Je to pětice vesnic na pobřeží, které byly až donedávna téměř nepřístupné po silnici a téměř neznámé pro turisty. Doposud si vesnice udržují své kouzlo. To platí i o okolní krajině, kterou tvoří strmé útesy, vinice, olivové háje a prudké terasovité svahy.

Určitě si vyjděte na menší výlet. Dobře značená Via dell´Amore (cesta lásky) mezi Manarolou a Riomaggiore je nejznámější stezkou a je dlouhá necelé dva kilometry.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA