Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Pietra Ligure

Pietra Ligure je jedno z navštěvovaných letních letovisek v severní Itálii. Jak již naznačuje jméno, nachází se v regionu Ligurie, přesněji téměř v jeho středu. Známé lázeňské městečko v centru italské Riviéry je vyhledávaným cílem turistů v každém ročním období. Má hezké historické centrum s typickými úzkými uličkami, zajímavým kostelem a troskami hradu na skalnatém útesu. Podél moře se táhne dlouhá palmová promenáda s útulnými kavárnami, restauracemi, bary a obchůdky, která se mění večer v rušné korzo.

V Pietra Ligure je dobře vyvinutá síť hotelů, restaurací a residencí. Proto patří k nejvyhledávanějším lázeňským městečkům a centru Ligurské riviéry, v části Ponente. Atmosféru doplňuje dlouhá písečná pláž lemovaná palmami a zřícenina hradu ve zdvíhajících se Ligurských Alpách.

Historické centrum Pietry Ligure není příliš rozlehlé, ale za to vás uchvátí svojí atmosférou. Bude vám připadat, jako byste se vrátili v čase o několik století zpět. To všechno díky zachovalým středověkým stavbám a palácům. Byť musela být oblast přestavována po bombardování po druhé světové válce, většinu památek se podařilo zachránit. Kromě již řečeného středověkého hradu, můžete v Pietra Ligure navštívit farní kostel San Nicola. Pochází ze 17. století, ale jeho nejnovější část, zvonkohra s 8 zvony ve zvonici, pochází z konce 20. století. Při procházce podél pobřeží zase spatříte různé památníky věnované rolníkům, námořníkům, partyzánům apod. oslavující jejich činnost a zásluhy.

Oblast byla obydlena již za neolitu a později byla osadou Římského impéria. Svůj význam a poté i své jméno získala Pietra Ligure ve středověku. Na východ od města se tyčí kamenný hrad – letní sídlo biskupů z Albengy – proto Pietra Ligure. Ke hradu můžete vzhlížet z krásných, klidných, písčitých pláží.

Jelikož je Pietra Ligure jedním z nejhezčích letních letovisek v této oblasti, na jeho plážích budete mít zajištěný dostatečný komfort jak pro sebe, tak i pro své děti. Všechny komplexy jsou vybaveny lehátky, slunečníky, můžete si vypůjčit šlapadla aj. Pokud budete chtít, můžete se na lodi s průvodcem vydat na moře a pozorovat delfíny nebo se potápět v okolních mořských jeskyních.

Pietra Ligure je mezinárodní turistické přímořské středisko fungující celoročně. Je proslavené svou písečnou pláží (byla oceněna Modrou vlajkou 96, kterou uděluje Evropská nadace pro životní prostředí), křišťálově průzračným mořem, promenádou chráněnou vysokými palmami, mírným klimatem a bohatou nabídkou moderních hotelů, rezidencí, penziónů a kempů. V Pietra Ligure se konají zajímavé kulturní akce a folklórní přehlídky. Nabídka sportovního vyžití (rybaření, surfování, kuželky, tenis, basketbal, fotbal, golf) uspokojí snad každého. Bezpočet diskoték, barů s živou hudbou, tanečních sálů a vyhlášených restaurací zase potěší všechny milovníky tance a gurmány.

Největší událostí ve městě jsou oslavy Festa del Miracolo di San Nicola. Podle legendy svatý Mikuláš z Bari osvobodil oblast od epidemie moru. Na památku toho zázraku je proto od středověku každým rokem 8. července oslavován. Městem chodí procesí s jeho sochou a vyzvání se na nejstarší zvony v Pietra Ligure. Během oslav probíhají samozřejmě i trhy, kde se prodávají tradiční výrobky nebo jídla. Ochutnejte třeba skvělé salámy, klobásy nebo různé druhy sýrů.

Celá oblast je turisticky velmi atraktivní - k návštěvě doporučujeme např. Janov, San Remo, Monaco nebo francouzská letoviska Cannes a Nice. Oplývá také krásným okolím, kde lze podnikat zajímavé vycházky a výlety.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA