Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Portovenere

Malebné městečko Portovenere se nachází na východním cípu regionu Ligurie v severní Itálii. Spolu s oblastí Cinque Terre a nedalekými ostrovy patří ke světovému dědictví UNESCO. Portovenere je malebné místečko a lázeňské místo, na konci poloostrova, rozprostírající se západně od Golfo di la Spezia, až k moři a oddělený mořským ramenem od ostrova Palmaria. Typickou je v dolní části malebná čtvrť, sestávající z barevných, za sebou se řadících domů.

Portovenere, nesoucí jméno samotné Venuše, patří k nejromantičtějším vesnicím na ligurském pobřeží. Tvoří ji shluk úzkých uliček s domy pastelových barev. V horní části stojí kostel San Lorenzo ze 12. století. Na skalním výběžku si všimněte kostelíku San Pietro ze 13. století. Odtud a od hradu z 16. století na vrcholku útesů se vám naskytne úchvatný výhled.

Kromě historických památek přitahuje Portovenere turisty i kvůli svému krásnému moři a mnoha možnostem jak trávit dovolenou. Známé jsou zvláště mezi potápěči nádherné mořské jeskyně jako skoro zatopená Grotta Azzurra nebo Grotta Byron.

Pokud jste příznivci sportu a nacházíte se v Portovenere první neděli v srpnu, pak se jistě rádi stanete diváky závodu Palio del Golfo. Na veslicích se ho účastní obyvatelé 13 měst, které se nacházejí v Zálivu básníků v provincii La Spezia.

Když si trochu prodloužíte pobyt, můžete zažít i trochu klidnější svátek, Festa della Madonna Bianca. Ten probíhá 17. srpna a kromě tradičního církevního procesí je celé město ozdobeno květy a girlandami a osvětleno svícemi.

Pontovenere je charakteristické svými úzkými uličkami, rybářskými bárkami, kavárničkami a pro milovníky horolezectví je i výchozím bodem do chráněného skalního území Muzzerone. Pobřeží Pontovenere je lemováno skalnatými, ale i pěknými písečnými plážemi a vytváří tak ideální místo pro dovolenou u moře.

Tipy na výlety

Muzzerone
- nachází se nedaleko velké přístavního města La Spezia nad městečkem Portovenere. Je to lezení na vápencových stěnách u moře na západním pobřeží severní Itálie. Nabízí romantické prostředí u Ligurského moře nedaleko Pisy s proslulou šikmou věží. Kromě klasických sportovních výstupů na jednu délku jsou zde i více délkové cesty na stěně vysoké 200 metrů. A možnost celoročního lezení.

V oblasti je přes sto cest ve všech obtížnostech (4 až po 8b francouzské stupnice) a jsou dobře zajištěné. Místo je vhodné pro rodinnou dovolenou. Kromě nádherného lezení je zde skvělé koupání a možnost relaxace v nedalekém starobylém středomořském městečku Portovenere nebo výletu do asi 75 km vzdálené Pisy. Po cestě je například známá Carrara, proslulá svým mramorem, podél pobřeží se táhnou malebné Apuánské Alpy.

Romantická krása Cinque Terre
Ligurské pobřeží mezi Cinque Terre a Portovenere představuje kulturní krajinu vysoké kulturní krajinářské hodnoty. Rozložení a dispozice městeček a tvarování okolní krajiny, které vyvažuje nevýhody prudkých a nerovných terénů, zachycuje nepřetržitý historický vývoj lidského osídlení v této oblasti v uplynulém tisíciletí. Národní park Cinque Terre získal své jméno podle 5 unikátních vesniček Monterosso, Vernazza, Corniglia, Manarola a Riomaggiore, postavených na strmě čnících mořských útesech, donedávna prakticky izolovaných od ostatního světa. Dodnes se sem lze dostat pouze pěšky, vlakem nebo po moři.

Přístupnost vlakem je nejvhodnější z La Spezia. Lodní linky z Cinque Terre končí v Portovenere, kde je třeba přestoupit na loď Portovenere–La Spezia, protože samotné Portovenere je mimo železniční trať. Jízdní řády vlaků, lodí a další turistické informace lze obdržet v La Spezia.

Další možností cestování po Cinque Terre je pěší turistika. Velmi pěkný a turisty nejoblíbenější je úsek z Monterosso do Vernazza. Úsek z Manarola do Riomaggiore, tzv. Via dell´Amore, je sice hezký a bezvadně upravený, ale navíc i zpoplatněný, takže je využíván jen zcela nesportovními turisty jako půlhodinová vycházka. Celková vzdálenost mezi pěti městečky je 15 až 20 km.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA