Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

La Spezia

Významný přístav válečného námořnictva La Spezia je moderní průmyslové město s překrásným okolím a bujnou subtropickou vegetací. La Spezia je hlavním městem stejnojmenné provincie, která leží v italském regionu Ligurie. Nachází se na nejvýchodnější části ligurského pobřeží. La Spezia je jedno z nejdůležitějších měst severoitalského regionu Liguria a nachází se nedaleko hranic s Toskánskem na pobřeží Ligurského moře. Rozprostírá se v úzkém pásu mezi mořem a vnitrozemskou pahorkatinou.

La Spezia se pyšní překrásnou starobylou městskou částí, která láká k romantickým procházkám. V La Spezii můžete ale obdivovat spíše moderní architekturu. Centrem dění ve městě je náměstí Piazza Europa, na kterém se tyčí katedrála Cristo Re dei Secoli. V první polovině 20. století se La Spezia stala sídlem místní diecéze, proto bylo nutné postavit novou katedrálu, kam by se vešli všichni věřící.

Další zajímavou ukázkou novodobého architektonického stylu je také budova námořní zbrojnice, která k La Spezii neodmyslitelně patří. V neposlední řadě by neměla ujít vaší pozornosti též pevnost San Giorgio, která je zvláštní tím, že jedna její část pochází ze 14. století, zatímco ta druhá, postavená Janovany ze 17. století.

Tipy na výlety
Kromě nedalekých okouzlujících Cinque Terre (rezervace, která dostala svůj název podle pěti měst, jež byly přístupné jen z moře) můžete konat výlety i do jiných zajímavých míst, například do Portovenere nebo do Lunigiana.

Národní park Cinque Terre (překl. pět zemí)
Cinque Terre se nazývá pobřežní úsek mezi městečky La Spezia a Levanto. Své jméno získal podle 5 unikátních vesniček Monterosso, Vernazza, Corniglia, Manarola a Riomaggiore, postavených na strmě čnících mořských útesech, donedávna prakticky izolovaných od ostatního světa. Dodnes se sem lze dostat pouze pěšky, vlakem nebo po moři. Tyto vesničky jsou spolu s historickým přístavem Porto Venere zapsány na seznamu UNESCO.

Obraz této krajiny si v důsledku dlouhodobé izolace uchoval starobylý vzhled. Spolu s nádherným členitým pobřežím, strmými skalami a křišťálově průzračným mořem, barevnými domky ve stráních a terasovitými vinicemi je vytvořen velmi specifický ráz krajiny, který uchvátí každého návštěvníka. Proto i ceny za ubytování jsou zde poměrně vysoké, neboť se v nich odráží unikátnost krajiny a pobřeží.

Levanto je malé městečko s půvabným historickým centrem, v němž se dochovaly zbytky středověkého městského opevnění a hradu. Tím, že je Levanto sevřeno horami, je zdejší klima přes léto velmi příjemné a teploty zde nedosahují enormně vysokých hodnot. Místo je vhodné pro dovolenou všech generací, doporučujeme však především těm, kteří chtějí poznávat nádherné okolí a blízká pobřežní městečka.

Toirano a jeskyně
Toirano je krásné historické městečko nacházející se jen pár kilometrů od pobřeží, jehož počátky se datují již do doby románské. Dochovala se řada cenných památek (most přes řeku Varatella, kostel S. Martino z 17 st.). Nachází se zde také rozsáhlý komplex 70 jeskyní, které jsou vytvořeny podzemními řekami.

San Remo
Atraktivní středisko Ligurské riviéry, jedno z prvních turistických center na pobřeží, je proslaveno především Festivalem italské písně. Díky své výhodné poloze a příhodnému klimatu je vyhledáváno po celý rok. Nejvýznamnější památkou je chrám S. Siro ze 13. - 14. století a poutní kostel Madonna della Costa z 17. - 18. století.

Monaco - malé knížectví se světoznámým kasinem.

Cannes/Nice
Luxusní francouzská střediska s přepychovými restauracemi, butiky, promenádami jsou vzdálená z Pietra Ligure asi 160 km.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA