Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Loano

Loano – původně římské město, bylo ve středověku sídlem biskupů z Albengy. Roku 1263 bylo město předáno rodině Doriů a zůstalo pod nadvládou vlivné rodiny bez přerušení až do roku 1737, kdy bylo prodáno Savojským.

Dnes je Loano jedním z nejživějších přímořských městeček Ligurské riviéry. Jeho dlouhá písčitá pláž je lemována krásnou promenádou, která je v příjemném stínu palem. Pláže jsou zde pokryty hrubým šedým pískem s oblázky, vstup do moře je pozvolný a později prudší.

Toto původně římské město patří dnes k turisticky nejvýznamnějším. Najdete zde dlouhé písčité pláže lemované palmami. Z bohatých historických památek ležících v centru můžete obdivovat zejména barokní kostel San Giovanni Battista, Castello či starou věž s hodinami.

Uprostřed Ligurské riviéry mezi Genovou a San Remem najdete Loano 2 Village. Moderní, nově zrenovovaný turistický komplex s největšími bazény na Liguerské riviéře je umístěný uprostřed zahrad s typickou středomořskou vegetací. Zařízení a služby zaručí splnění nároků na prožití pohodové a relaxační dovelené.

Pro turisty dodává na přitažlivosti této oblasti blízkost míst jako je Monaco, Monte Carlo, San Remo či Cannes. K návštěvě dále doporučujeme města Imperia, Rapallo, La Spezzia, Varigotti, Lerici, Dolceaqua, Cervo, Apricale a Noli.

Zajímavost
Zástupci klubů vojenské historie sdružených v CENS se každoročně zúčastňují připomínky bitvy u Loana, která proběhla v těchto místech v roce 1795. Tehdy zde francouzské jednotky prolomily obranu rakouské armády a v bitvě pod vedením ještě generála Massény zvítězily.

O významu této bitvy pro Francii svědčí fakt, že její jméno je uvedeno na Vítězném oblouku. Město Loano spolu s kluby vojenské historie, které jsou seskupené v FLG (organizace obdobná CENS) si toto výročí připomíná již několik let. Českou organizaci zde reprezentovaly jak francouzské jednotky, tak spojenecká vojska.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA