Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Albarella

Albarella - informace o ostrově

Albarella je exkluzívní ostrov ležící v laguně delty řeky Pád mezi Chiioggiou (vzdálenost 30 km) a Comacchiem (vzdálenost 45 km) v provincii Rovigo. Luxusní soukromý ostrov situovaný v laguně jižně od Benátek, v nejsevernější části známého parku Parco del Delta del Po (5 km dlouhý a 1,5 km široký). S pevninou je ostrov spojen hrází a vstoupit na něj mohou pouze jeho obyvatelé. Je to ideální místo pro prožití relaxační, aktivní nebo rodinné dovolené.

Albarella je vzdálená pouhých asi 12 km od silnice S.S. Romea, důležité státní silnice mezi Ravenou a Benátkami. Benátky jsou od ostrova vzdálené 70 km, Ravenna 90 km. Apartmány a prázdninové vilky jsou roztroušeny po celém ostrově – najdete je jak blízko fjordu, tak přímo u kanálů, které nejsou propojeny s mořem (kotviště pro malé nemotorové lodě), u laguny nebo na zelených prostranstvích. Všechny apartmány jsou dobře zařízené, s kuchyňským koutem (plynový sporák, chladnička), balkónem nebo terasou a popř. také zahradou s nábytkem.

Pobyt na ostrově Albarella je skutečně bezpečný a ničím nerušený. V tomto letovisku je podporována ochrana životního prostředí, proto je zde velmi omezen provoz aut. Je tu však k dispozici velké množství jízdních kol, která si můžete zapůjčit. Na ostrově navíc pravidelně jezdí železniční lokálka. Vše je zde navrženo tak, aby zde našli vyžití lidé všech věkových kategorií.

Krása, bezpečnost a klid činí z tohoto letoviska jedno z nejelegantnějších rodinných turistických center Jadranu. Ostrůvek je zastíněný stromy mnoha druhů včetně borovice a topolu bílého (Populus Alba), od nějž je odvozeno i jméno ostrova. Je to ideální místo pro prožití relaxační i rodinné dovolené a na své si zde přijdou i milovníci sportu.

Příroda ostrova je jedinečná a neopakovatelná s mnoha stromy (název ostrova byl odvozen od názvu topol bílý v místním dialektu) a 150 druhy středozemních rostlin a také faunou, která zde žije v symbióze s člověkem. Díky chráněné oblasti Delta del Po a 600 ha zeleně je možné vidět volně v přírodě daňky, zajíce nebo volavky. Pláže se táhnou 3 km podél ostrova. Postupem času se z ostrova stala jedna z nejelegantnějších lokalit a zároveň letovisko skvěle vybavené pro strávení letní dovolené. Je zde k dispozici, kromě nabídky ubytování, 24 tenisových kurtů, jízdárna, bruslařská dráha, cyklistické stezky a bazény.

Na ostrově se také nachází výborné golfové osmnácti-jamkové hřiště o velikosti 70 hektarů situované v přírodě. V roce 1972 ho vytvořil anglický architekt John Harris. Hned na břehu moře se u hřiště nachází přináležející Club House Albarella. Na ostrově je přístav Marina di Albarella s 500 místy pro lodě a bárky.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA