Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Malcesine

Malcesine - informace o městě

Na severu Itálie se v oblasti Benátsko rozkládá malebné historické městečko Malcesine, které je hojně vyhledávanou destinací pro dovolenou jak u zahraničních turistů, tak i u místních lidí. Leží totiž na břehu jezera Lago di Garda a nabízí prožití odpočinkové i aktivní dovolené. Na své si zde přijdou milovníci vodních sportů i pěší turistiky.

Malcesine bylo vystavěno pod mohutnou horou Monte Baldo a nabízí nádherný výhled na Gardské jezero. V minulosti městečko okouzlilo dokonce i německého básníka, prozaika a spisovatele Johanna Wolfganga von Goethe. Ten v roce 1786 cestoval po Itálii a při návštěvě Malcesine se rozhodl, že si městečko musí zvěčnit a tak jej štětcem zachytil na plátno.

Městu dominuje malcesinský hrad ve stylu benátské gotiky patřící rodu Scaligeri, který byl postaven ve 13. století. Dnes je hlavní turistickou atrakcí a z jeho věže se nabízí nádherný panoramatický výhled do okolní krajiny. Malcesine má krásně dochované historické centrum rozkládající se kolem skály, protkané křivolakými uličkami, které ukrývají mnohá okouzlující zákoutí. Pro zdejší domky jsou typické karmínově červené střechy. Zajímavou stavbou je palác Pallazo det Capitani postavený v 15. století, který sloužil jako sídlo benátského guvernéra sídlícího střídavě v Gardě a Torri.

K městu patří také malý přístav s barevnými domky, v němž kotví luxusní jachty movitých návštěvníků i tradiční rybářské loďky. Malcesine bývá často nazýváno „Perlou jezera Garda“ a podle mnohých je to nejmalebnější místo kraje. Jezero umožňuje příjemné koupání, jeho oblázkové břehy mají prudší vstup do vody, rodiče by tak měli dávat pozor na své děti. Aktivní prožití dovolené zde umožňují četné vodní sporty, nejoblíbenější je plachtění a windsurfing.

Kdo má zájem, může se lanovkou vydat na Monte Baldo, k takzvané „botanické zahradě Evropy“. Lanovka návštěvníky vyveze do nadmořské výšky 1800 metrů. Naskýtají se zde skvělé větrné podmínky pro provozování paraglidingu. Na své si zde přijdou také vyznavači horské cyklistiky i náročnějších pěších túr.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

MEXIKO - velký okruh 2022

14 denní poznávací zájezd po největších krásách Mexika. Pobyt u Karibského moře s možností mnoha výletů a se službami all inclusive. CK SIMON TOURIST.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA