Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Lido di Jesolo

Lido di Jesolo - informace o letovisku

Lido di Jesolo je největší středisko Benátského zálivu s 13 km dlouhou pláží a je vzdálené 3 km od městečka Jesolo a 50 km severovýchodně od Benátek. Lido di Jesolo je rozdělené na tři části – Lido Est (Pineta), Lido Centro a Zona Ovest (Faro). V současnosti patří k největším turistickým centrům pro svou typicky dovolenkovou atmosféru. Lido di Jesolo nabízí zajímavé procházky po několikakilometrové pěší zóně, ale i téměř patnáctikilometrovou písečnou pláž s mírným vstupem do moře.

Letovisko Lido di Jesolo je velmi podobné jiným místům severní Itálie. Je často využíváno těmi, kteří chtějí spojit rekreaci s poznáním a využít nevelké vzdálenosti od Benátek a jiných atraktivních měst v okolí. Letovisko žije v létě rušným turistickým životem. Díky nejdelší pláži a vysokým budovám hotelů a turistických komplexů podél moře je občas nazýváno „italské Miami“, neboť zde nechybí ani obchodní centra a diskotéky.

Nejmenší návštěvníky kromě nejrůznějších atrakcí bude jistě přitahovat především rozlehlý aquapark. Okrajové části střediska poskytují příjemné ubytování v relativně klidném prostředí, což ocení jak rodiny s dětmi, tak i senioři. Letovisko nabízí nejrůznější příležitosti ke sportování (tenisové kurty) a typickou kuchyni.

Tipy na výlet 

Lido di Jesolo svou polohou nabízí i pěkné výletní možnosti, například do Benátek, Caorle či do Padovy. Kromě vyhlášených Benátek máte možnost navštívit i další blízké kulturní a umělecká střediska jako je Verona, Vicenza, Padova nebo Treviso.

Caorle – jsou zde pořádány lodní výlety po říční laguně s návštěvou typických rybářských chýší a ochutnávkou ryb.

Padova je krásné město s cennými historickými stavbami. Po trase Benátky – Padova stojí za vidění honosné vily někdejší bohaté benátské aristokracie.

Za návštěvu určitě stojí také významný jadranský přístav s množstvím cenných památek. Nezapomeňte navštívit hlavní atrakci regionu – zámek Miramare, který byl postaven na skalním výběžku nad mořem pro arcivévodu Maximiliána.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA