Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Bibione

Bibione - informace o letovisku

Na severu Itálie leží Bibione, jedno z nejznámějších rekreačních středisek v zemi. Je proslulé dlouhými písečnými plážemi, všudypřítomnou zelení, skvělou vybaveností a kvalitní infrastrukturou. Již mnoho let je proto vyhledávanou destinací pro dovolenou nejen rodinami s dětmi. Na své si zde přijdou také milovníci zábavy i romantické duše.

Bibione se rozkládá východně od Benátek, v provincii Veneto a díky tomu, že je ze všech stran obklopeno vodou, připomíná ostrov. Na západě hraničí s ústím řeky Tagliamento, na jihu s Jaderským mořem a na severovýchodě s kanálem Lugugnana, který ohraničuje údolí Vallesina a Valgrande. Jelikož je Bibione od hranic s Českou republikou vzdáleno nějakých 900 kilometrů, stalo se jedním z nejoblíbenějších italských přímořských letovisek i pro Čechy. Už je jakousi legendou českého turistického ruchu. Poté, co se otevřely hranice, sem začaly proudit davy turistů toužících po rekreaci u moře. Bibione nabízí lákavou kombinaci přírodních krás, zábavy a poznání.

Ještě před cca 60 lety to však v těchto místech nevypadalo nijak atraktivně, oblast byla poměrně nehostinným koutem na italském pobřeží. V 60. letech minulého století bylo rozhodnuto o vysušení zdejších bažin a vysázení stromů a další vegetace. Oblast se pomalu začala kultivovat a v roce 1989 vypuknul opravdový stavební boom. Jako houby po dešti vyrůstaly hotely, penziony, apartmány i restaurace. Jelikož ceny byly v počátcích velmi nízké, přilákalo to sem první návštěvníky zejména z tehdejšího Československa, Polska a Německa. I když poté začali čeští turisté objevovat také Chorvatsko, Bibione na své oblíbenosti neztratilo. Na dovolenou do něj rády jezdí rodiny i jednotlivci, často se sem pořádají skupinové zájezdy a setkáte se i se školními kolektivy.

Bibione je součástí tzv. Benátské riviéry, na níž jsou rozeseta další proslulá přímořská letoviska. Samotné Bibione se rozděluje na čtyři části – Lido del Sole, Lido del Pini, Spiaggia a Pineda. Každá část je něčím specifická, Lido del Sole je poklidným koutem Bibione, pravým opakem s diskotékou, restauracemi, bary a nákupní promenádou je Spiaggia, v Lido del Pini najdete maják, v Pinedě zase rodinné domky a samostatné vilky.

Největším lákadlem Bibione je cca 8 kilometrová písečná pláž (celková délka pobřeží je 10,4 km), která patří k nejrozlehlejším v celé Itálii. Má jen velmi pozvolné svažování do moře, je tak ideální pro rodiny s dětmi. Moře je v těchto místech průzračně čisté a voda má pro svůj vysoký obsah jodu a soli léčivé účinky. Pláž je čistá, pravidelně udržovaná a najdete na ní veškerý plážový servis. K dispozici jsou lehátka, křesla i slunečníky. Na pláži najdete také sprchy, WC, převlékárny a první pomoc. Konají se na ní různé animační programy, kdo chce, může si zahrát fotbal, odbíjenou, basketbal, volejbal a různé plážové sporty. Na pláži nechybí ani půjčovny sportovního vybavení a střediska vodních sportů. Vyzkoušet si můžete windsurfing, kiting, jachting, plachtění, jízdu na vodních lyžích a mnoho dalšího. Pokud netoužíte po takovém adrenalinu, půjčete si alespoň šlapací kolo. I když na pláž chodí velké množství návštěvníků, díky své délce a šířce okolo 200 metrů, není problém si najít své soukromé místečko.

V okolí Bibione se rozkládají laguny, lesy a borové háje, které jsou domovem mnoha druhů živočichů. Vyskytuje se zde také unikátní vegetace typická pro písečné oblasti, což je velmi vzácný jev. Aby se tyto přírodní unikáty uchovaly i do dalších let, získalo Bibione v roce 2002 certifikát mezinárodního systému pro správu a ochranu přírodního prostředí označovaný jako EMAS. Samotné Bibione je od roku 1996 významným lázeňským střediskem, kde najdete venkovní i kryté termální bazény. Letovisko je tak ideální pro celoroční dovolenou.

K ubytování slouží řada kvalitních hotelů a rezidencí za rozumnou cenu. Ubytovaní hosté si mohou vybrat z pestré nabídky zábavy, najdou zde totiž rušné hlavní třídy s diskotékami, bary, vinárnami, pivnicemi, restauracemi, obchody a obchůdky s nejrůznějším zbožím. Pro děti je tady lunapark s atrakcemi, pro milovníky sportu půjčovny jízdních kol, skútrů a in-line bruslí. Návštěvníci v Bibione najdou nespočet sportovních zařízení, k dispozici mají tenisové kurty, bazény, pétanque, golf, minigolf a další. Letovisko a jeho okolí protínají značené stezky pro horská kola nebo kolečkové brusle. Například z Bibione do Caorle vede cyklistická stezka dlouhá 58 km. Rušné bulváry zde kontrastují s uličkami plnými vilek a kvetoucích zahrad, které jsou zase oázami klidu a pohody.

Bibione má skvělou polohu, díky které je ideálním výchozím místem pro poznávání památek a přírodních krás severní Itálie. Vypravit se můžete například do romantických Benátek, kouzelné Verony, navštívit přístav Terst s půvabným zámkem Miramare či prozkoumat bažinaté oblasti Valgrande a Valtessina.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA