Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Chioggia

Chioggia - informace o městě

Zajímavé ostrovní město Chioggia v benátském dialektu Cióxa, latinsky Clodia maior) leží v Benátské laguně a dnes je významným rybářským přístavem. Staré historické město Chioggia se často nazývá také Malé Benátky. Část města totiž leží na ostrovech, a přestože větší díl se rozkládá na pevnině, je město pravým Benátkám velmi podobné. Jeho poloha je unikátní, protože se nalézá v nejjižnější části benátské laguny, mezi mořem a samotnou lagunou. Město je díky svým malebně zanedbaným uličkám, kanálům připomínajícím Benátky a pestrému nenucenému životu, hojně navštěvováno turisty.

Je to kouzelné rybářské městečko s bohatou historií. Je římského původu, ve středověku to bylo druhé nejdůležitější město Benátské republiky.  V Chioggia se nachází architektura podobná té benátské – s kanály s mnoha mosty. Největším kanálem je Canal Vena s devíti mosty. Největším z nich je most Ponto Vigo.

Ve středověku byla Chioggia bohatým městem, ale roku 1379 ji vyplenili Janované, a když o dva roky později tuto janovskou flotilu zničili Benátčané, mocnějším Benátkám se Chioggia neubránila. Dnes nabízí například pravidelné velké trhy s různým sortimentem. Můžete také obcházet ostrovní část podél nábřeží a prohlížet si kotvící lodě anebo moře a lagunu. Její uličky jsou všechny téměř kolmé k náměstí a připomínají trochu rybí kost. Ze vzduchu se pak historické centrum pro svůj tvar podobá rybí ploutvi.

Návštěvník historického centra Chioggi tady narazí na kostel prakticky na každém kroku. Mezi ty nejznámější patří kostel Sant’Andrea z počátku 18. století, vedle něhož se nachází věž Torre dell’Orologio z 9.– 10. století.V minulosti věž sloužila k obraně města.Ve věži jsou potom nejstarší věžní hodiny na světě zkonstruované Giovannim Dondim dell’Orologio. Dalším velmi zajímavým kostelem je kostel Svatého Domenica(La Chiesa di San Domenico).

Tipy na výlet

- Vodní park se spoustou atrakcí, skluzavek a bazénů se nachází ve střediscích Caorle/ Lignano/ Lido di Jesolo.
- Benátky (lodí od € 20,-/ osoba, pro individuální dopravu autem - parkovné cca € 20,-/ auto)
- Portogruaro - typické severoitalské město se zachovalým středověkým centrem. Na okraji u dálnice velký obchodní dům.
- Padova - krásné město se cennými historickými stavbami. Po trase Benátky - Padova stojí za vidění honosné vily někdejší bohaté benátské aristokracie.
- Terst / Miramare

Lodní výlety

Caorle - lodní výlet po říční laguně s návštěvou typických rybářských chýší a ochutnávkou ryb, odjezd dvakrát denně z rybářského přístavu v Caorle. Cena od € 10,-/ osoba.

Lido di Jesolo - Benátky a benátské ostrovy - cena od € 24,-/ osoba.

Lignano - ze Sabbiadora lodní výlet na Mušličkový ostrov, do Grada - cena od € 10,- / osoba.
Významný jadranský přístav s množstvím cenných památek. Nezapomeňte navštívit hlavní atrakci regionu - zámek Miramare (3,5 km severozápadně), který byl postaven na skalním výběžku nad mořem pro arcivévodu Maximiliána.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA