Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Caorle

Caorle - informace o letovisku

Caorle leží 70 km severovýchodně od Benátek. Patří k nejnavštěvovanějším letoviskům severního jaderského pobřeží. Zároveň je nejbližší přímořskou italskou destinací směrem k českým hranicím.

Caorle, vzhledem ke své tisícileté historii, kdy jeho starobylé uličky byly ještě zality vodou (a teprve před několika sty lety zasypány), bývá dodnes nazývano Malými Benátkami. Kromě písčitých pláží, mírně se svažujících do moře, Caorle nabízí ke zhlédnutí také historické památky, například románskou katedrálu a cylindrickou zvonici. Unikátní je i přírodní útes otesaný umělci z celého světa.

Dnes je Caorle rozděleno do tří samostatných čtvrtí - Caorle, Caorle Porto Santa Margherita a Caorle Altanea.

První část, Caorle, je dva tisíce let staré historické centrum. Zároveň zde leží i přístav a místní aquapark.

Porto Santa Margherita je o poznání novější čtrvť letoviska, kterou od jeho historického jádra dělí řeka Livenza. Jedná se o moderní, příjemnou oblast s dlouhou pláží a veškerými službami.

Poslední, Caorle Altanea, byla postavená doslova na zelené louce. Přepychová vilová čtvrť, kde se zároveň nachází ty nejluxusnější hotely.

Caorle je podobně jako Bibione ideálním místem pro rodiny s dětmi. I zde se nachází spousta dětských hřišť s mnoha atrakcemi, včetně tobogánů a lunaparku. Navíc městem projíždí stále dokola malý vláček.

Okružní cestu po pobřeží lze podniknout pochopitelně i výletní lodí. Při pozdní večerní vyjížďce se vám pak naskytne pohled na nádhernou scenérii - noční nasvícené Caorle.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA