Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Lido di Volano

Lido di Volano - informace o letovisku

Lido di Volano je rekreační středisko nacházející se na Jadranské riviéře. Naleznete jej v klidné části kraje nesoucí název Emilia Romagna (mezi Benátkami a Ravennou). Letovisko se nachází na malém poloostrově omývaném z 3 světových stran mořem. Milovníci moře ocení vzdálenost moře odkudkoliv, která se pohybuje jen od 100 do 500 m.

Lido di Volano leží v chráněné krajinné oblasti, která je svou rozlohou a rozmanitostí fauny a flóry pokládána za nejrozsáhlejší komplex přírodní rezervace v Itálii. Množství zeleně a blízkost piniového lesa ocení především milovníci klidu, relaxace a přírody. Toto letovisko patří mezi nejvíce tiché na Jadranské riviéře, které leží v klidné části kraje na malém poloostrově.

Lido di Volano se rozkládá na podlouhlé písečné kose mezi mořem a jedním z nesčetných jezer v této oblasti, ponořené do zeleně pinií, které především lemují mořské pobřeží mezi pláží a zástavbou. Cesta k otevřenému moři vede z letoviska vysokým borovicovým hájem, přibližně 100 m širokým. I zde jsou všechny pláže písčité, široké a moře se svažuje jen pozvolna.

Nedaleko se nachází delta řeky Pád zapsaná na seznam památek Unesco. Do této delty se podnikají výletní okružní plavby lodí. Je zde možnost dlouhých procházek po okolní krajině a objevování krás okolí řeky. Jen nepatrný kousek dělí Lido di Volano od původního města jménem Volano.

Letovisko nenabízí příliš mnoho možností pro večerní život ani příležitost k nákupům. Kdo o ně však nestojí a dává přednost klidné dovolené, měl by se zamyslet i nad tímto místem, protože je velmi vhodné především pro klidnou a tichou dovolenou.

Tipy na výlety 

Jako většina středisek Jadranské riviéry, je i středisko Lido di Volana vhodné jako výchozí bod pro návštěvu Benátek, Pomposy, Bologni, San Marina apod. Leží přibližně 15 km na jih od Trenta. Sousedí mimo jiné s těmito obcemi Calliano, Pomarolo, Nomi či Rovereto. Tam všude můžete směřovat své vycházky či výlety. Díky jeho poloze lze podniknout výlety také do nedalekých Benátek, a ne úplně vzdálené Ravenny. Obě města poskytují aktivity na jedno i vícedenní výlety.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA