Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Verona

Verona - informace o městě

Verona, po Benátkách druhé nejdůležitější město oblasti Veneto, je proslulá zejména díky Shakespearově románu Romeo a Julie. Turistům toho ovšem tohle starobylé město nabízí mnohem víc, než jen unikátní a velmi populární balkon na domě, v němž bydlela Julie.

Minimálně za zhlédnutí bezpochyby stojí Arena di Verona, největší operní scéna světa. Pochází z 1. století n.l. (co do velikosti se řadí hned za římské Koloseum). Samo náměstí, kde se amfiteátr nachází, nese název Piazza Bra, což podle původně germánského breit znamená široký.

Středověkým srdcem města je ovšem náměstí delle Erbe s poměrně velkým a rušným tržištěm. I zde najdete několik menších, přesto však velmi výrazných, historicky vzácných architektonických památek. Uprostřed východní strany náměstí stojí například středověky Arco della Costa, neboli Oblouk s žebrem, pojmenovaný po velrybím žebru.

Ale zpět k romantické legendě, která zřejmě nejvíc proslavila tohle město po celém světě. Při návštěvě tohoto starobylého a překrásného města byste rozhodně neměli zapomenout dotknout se bronzové sochy Julie, konkrétně jejího pravého ňadra. Údajně vám to přinese štěstí.

 

Kontextová reklama.

Verona – elegantní, uvolněná a romantická

Verona – elegantní, uvolněná a romantická

Asi 30 km od jezera Lago di Garda se rozkládá druhé největší město Benátské oblasti. Verona je hlavním městem stejnojmenné provincie nacházející se v severovýchodní Itálii. Do světového povědomí se dostala zejména jako dějiště Shakespearovy nejslavnější hry Romeo a Julie. V roce 2000 bylo historické centrum zařazeno na seznam světového dědictví UNESCO.

celý článek

 
 
 

Náš tip

MEXIKO - velký okruh 2022

14 denní poznávací zájezd po největších krásách Mexika. Pobyt u Karibského moře s možností mnoha výletů a se službami all inclusive. CK SIMON TOURIST.

Krásy Izraele, Palestiny a Jordánska 2022

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s CK TILIA a českým průvodcem na Velký poznávací okruh po nejzajímavějších místech Blízkého východu - Izraele, Palestiny a Jordánska včetně výletu do Petry. Termín: říjen 2022.

ZÁJEZDY ON-LINE 2022

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2022 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA