Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Lago di Garda - informace o jezeře

Lago di Garda je největší jezero v Itálii, ležící mezi pásmem Alp a Pádskou nížinou v nadmořské výšce 56 metrů. Severní úzká a dlouhá část Lago di Garda připomíná fjord, který obklopují hřebeny hor vysoké až 2 tisíce metrů. Jižní část, která je výrazně širší je tvořena morénovými zbytky. Rozloha jezera Garda je 370 km2, přičemž maximální šířka činí 17,2 km. Délka činí impozantních 51,6 km. Největší hloubka je změřena 346 metrů, což řadí toto jezero na třetí místo v Itálii. Na jezeře je rozvinutá vodní doprava.

Díky mnoha proudům a vlnám je tato destinace velmi vyhledávaná všemi milovníky vodních sportů. Každý si zde může dosyta užít windsurfingu, plachtění, veslování nebo sportovního rybaření. Okolí je vhodné taktéž pro turistiku či cyklistiku, in-line bruslení, horolezectví na tzv. ferratách (přesně vymezených "cestách"), jízdu na koni, tenis a golf a další druhy sportů, včetně těch plážových.

Jezero Lago di Garda je chráněno ze severu před vpády studeného vzduchu vysokými horami a tak k němu proniká teplý vzduch od jihu "Ora". Díky tomu Lago di Garda vytváří ideální podmínky pro surfování a v okolí jezera rostou typicky středomořské rostliny, jako cypřiše, oleandry, olivovníky, cedry a místy dokonce palmy.

Největší města na břehu jsou Desenzano del Garda, Riva del Garda a Salo a na pobřeží jezera najdete spoustu rekreačních zařízení. Milovníky cyklistiky nadchne nová cyklostezka, díky níž odhalíte krásy horských štítů, rovin podél vinohradů, světoznámé jablečné sady i středověké hrady. Čekají zde pozvolná i strmá stoupání a sjezdy.

Rozlehlé území v okolí největšího italského jezera Lago di Garda představuje chaotický labyrint horských celků a masivů. Hory nijak neomračují svou výškou, ale převýšení nad okolními údolími je častokrát větší než 2 000 metrů! Hory se dělí na tři základní skupiny. Brescianské Alpy na západě (Monte Caplone), nejvyšší Cadria (Monte Cadria) a na východě Lago di Garda masiv Monte Baldo (Cima Valdritta).

Na jihu jezera se nachází 4 km dlouhý poloostrov Sirmione, jehož přístup střeží mohutný gotický hrad Scaligerů ze 13 století. Na tomto poloostrově se také nachází zbytky patrně podlaží honosné vily či římských lázní z 1. století.

Oblast v okolí jezera Lago di Garda je právem nazývána zahradou Itálie. Nad největším, ale i nejkrásnějším jezerem v Itálii se tyčí strmé vápencové stěny Gardských hor. Jsou protkány množstvím cest a stezek, které jsou památkami na krvavé boje I. světové války. Mnohé z těchto stezek lze využít při stoupání k vrcholům, a tak poznat nejzajímavější zajištěné cesty této nádherné krajiny. Po návratu z hor čeká turisty příjemná relaxace na březích jezer a prohlídka známého lezeckého centra Arco a historického města Riva del Garda.

Pro výstup po tzv. "via ferratách" - cestách zajištěných ocelovými lany, případně i žebříky, je nutné mít povinné vybavení na zajištěné cesty (sedací + prsní úvazek, jistící set via ferrata a horolezeckou helmu).

Zábavy si u Lago di Garda užijete dosyta. Pokud by vám však nestačilo lenošení na pláži, procházky městem či sportování, můžete se zabavit v některém ze zábavních (Gardaland, Movieland) či vodních (CanevaWorld, Picoverde Parco Acquatico, Riovalli Acquasplash) parků.

 

Kontextová reklama.

Lago di Garda - nejkrásnější jezero Itálie

Lago di Garda - nejkrásnější jezero Itálie

Největší a nejkrásnější italské jezero Lago di Garda leží v Dolomitech na úpatí horských masivů, v živé severoitalské přírodě, plné lákavého dobrodružství. Na hranicích provincií Lombardie, Trentina a Benátska objevíte jedno z nejkrásnějších italských zákoutí, které je pro dovolenou jako stvořené.

celý článek

 
 
 

Náš tip

Krásy Jordánského království 2024

Krásy Jordánského království 2024Zážitkový okruh Jordánskem s českým průvodcem. Východ slunce ve Wadi Rum, tajemná Petra a další památky. Pobyt v luxusním hotelu u Mrtvého moře. Plavba po Rudém moři a mnohem více. CK Tilia.

Zájezd do Keni na safari a Diani beach

Zájezd do Keni na safriPoznávací letecký zájezd po největších krásách národních parků Keni - 7 dní na safari doplněné o pobyt na Diani Beach. CK Simon Tourist.

Plavby včetně letenky za akční ceny

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaVypravte se s RIVIERA TOUR na plavbu po Rudém moři, Středozemním moři nebo Karibiku a poznejty jejich největší krásy. Zažijete neopakovatelnou atmosféru dovolené na výletní lodi. Včetně letenky a českého delegáta.

Výběr nejlevnějších zájezdů

Výběr těch nejlevnějších zájezdů pro rok 2024 za mimořádné ceny. To nejlepší z českých a německých CK na jednom místě. 

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA