Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Budoni

Na krásném východním pobřeží ostrova Sardinie se rozkládá malé přímořské letovisko Budoni, jehož hlavním lákadlem jsou dlouhé písečné či oblázkové pláže lemované útesy. Pláže mají pozvolný vstup do teplého Tyrhénského moře, proto jsou vhodné pro rodiny s malými dětmi i nezkušené plavce. Vyzkoušet zde můžete pestrou škálu vodních sportů, například paragliding, windsurfing, jízdu na vodních lyžích, skútrech či šlapadlech. Za malý poplatek máte možnost si zapůjčit lehátka i slunečníky.

Za těmito plážemi se začíná zvedat jedinečné vápencové pohoří, které je považováno za nejdivočejší oblast na celé Sardinii. Nejvyšším bodem je hora Monte Nieddu měřící 971 metrů nad mořem. Pokud se z Budoni vydáte směrem na sever, po několika kilometrech se před vámi otevře panorama s výhledem na záliv s dominantním ostrovem Isola di Tavolara a sousedním Isola Molara.

Pokud si v Budoni pronajmete auto, můžete se vydat na průzkum dalších zajímavých míst této části ostrova. Třeba 35 km na jih leží město Olbia, u kterého ční nepřístupný mys Capo Teraso. Jestliže se rádi touláte přírodou, vydejte se na procházku do vnitrozemí, kde narazíte na jedinečnou Jeskyni mořského býka. Asi 2 km od Budoni se nachází středisko Tanullela.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA