Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Porto Rotondo

Na severu Sardinie se na vyhlášeném Smaragdovém pobřeží rozkládá další významné letovisko Porto Rotondo. Toto pobřeží patří k těm nejexkluzivnějších na ostrově a návštěvníky přitahuje nejen nádhernými plážemi s bílým pískem, ale také romantickými zátokami, skalisky vyčnívajícími z moře a jedinečnou okolní přírodou. Záliv je obklopen pahorky, které ho chrání před větrem a nepříznivými klimatickými podmínkami. Pro tuto oblast jsou také typické načervenalé skalní útesy svažující se k písčitým plážím.

Nejznámější městsku pláží je Ira, pojmenovaná podle německé herečky Iry Fuerstenbergové, která si zde postavila vilu. Pláž má pozvolné svažování do moře, což ocení nejen rodiny s malými dětmi. Vyzkoušet zde můžete celou řadu vodních sportů, jako je vodní lyžování, paragliding, windsurfing či výlety na lodích. Díky průzračně čistému Středozemnímu moři si zde na své přijdou i milovníci potápění a šnorchlování. V okolí letoviska najdete i komplex vil italského prezidenta Silvia Berlusconiho, kterého tato část ostrova také uchvátila.

Městečko Porto Rotondo vás zaujme svou jedinečnou architekturou a přístavní promenádou, která je lemována řadou luxusních obchodů prestižních značek. Povečeřet můžete v některé z vyhlášených restaurací, kde se při skleničce vína můžete kochat pohledem na moře a přístav plný luxusních jachet. Tato oblast se stává vyhledávaným cílem dovolených hereckých hvězd a nejrůznějších celebrit. To se také odráží na cenách i kvalitě služeb. O večerní zábavu se zde stará několik diskoték, klubů a barů. Porto Rotondo je poměrně živé středisko, které zaujme především mladé lidi, kteří sem přijeli za zábavou.

Název Porto Rotondo získalo městečko podle hlavního kruhového náměstí piazzetta San Marco.  Mezi nejcennější památky města řadíme kostel San Lorenzo s dřevořezbami s výjevy z Bible. Dochovalo se zde také staré divadlo. Historie městečka sahá do roku 1965, kdy bylo založeno bratry ze vznešené benátské rodiny Doná delle Rose.

Pokud si pronajmete auto nebo motorku můžete se vydat směrem na sever za dalšími krásnými plážemi, jako je například Cala Petra Ruja, Cala Liscia Ruja nebo Cala Di Volpe. Kouzelné zálivy s malými soukromými plážemi najdete také kolem mysu Capricciolli. Přibližně 15 km odtud se nachází historické město Olbia, které byste při svém putování po ostrově rozhodně neměli vynechat.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA