Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Sant Antioco

Nedaleko jihozápadního pobřeží Sardinie se ve Středozemním moři nachází malý ostrov Sant Antioco, který je s druhým největším italským ostrovem spojen 3 km dlouhou šíjí vedoucí podél laguny Santa Caterina. Ostrov, který je součástí národního parku, patří mezi nejvyhledávanější turistické lokality v oblasti Sardinie. Díky čisté a azurově modré vodě jsou zde ideální podmínky jak pro rybolov, tak také pro potápění. Pod vodou je bohatý podmořský život s hejny pestrobarevných rybek. Když budete mít štěstí, můžete zahlédnout i delfíny.

Jedním z hlavních turistických center na ostrově se stalo malebné městečko Maladroxia. Asi 8 km od Maladroxie se rozkládá další prázdninové středisko Sant Antioco, se kterým je zajištěno pravidelné autobusové spojení. Zde si na své přijdou hlavně milovníci nočního a společenského života. Je zde mnohem více zábavních zařízení a možností nákupů než v Maladroxii. Na každém kroku na vás čeká nějaká restaurace, kavárna, pizzerie či bar lákající k ochutnávce místních specialit. Jeho předností je také prostorná písečná pláž s pozvolným vstupem do moře, což je ideální pro koupání malých dětí. Za malý poplatek máte možnost si na pláži pronajmout lehátka a slunečníky.

Původně na místě dnešního Sant Antioca stálo fénické sídlo Sulcis pocházející z 8. století. Je zde moderní přístav a v okolí města se pěstuje kvalitní a oblíbené víno. Při vjezdu do města vás upoutá starý římský most Ponte Romano, který patří mezi nejvýznamnější památky. Pokud se vydáte směrem na jih od města, narazíte na přímořské vodní plochy, které se staly útočištěm mnoha druhů vodního ptactva, například plameňáků.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA