Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Golfo Aranci

Na severovýchodě italského ostrova Sardinie se na mysu Capo Figari rozkládá přístavní městečko Golfo Aranci, které se stalo oblíbeným a vyhledávaným cílem turistů. Mys Capo Figari se tyčí do výšky 340 metrů a stal se malou a jedinečnou přírodní rezervací. Kdysi na místě Golfo Aranci stál jen malý rybářský přístav, který se postupem času s rozvojem cestovního ruchu na ostrově proměnil na příjemné letovisko poskytující svým návštěvníkům kvalitní zázemí a služby.

V okolí se nachází množství krásných pláží s pozvolným svažováním do moře. Vhodné jsou tak nejen pro rodiny s malými dětmi, ale také pro méně zdatné plavce. Jedny z nejnavštěvovanějších pláží jsou Cala Sassari a Cala Sabina. Právě zde začíná jedno z nejkrásnějších pobřeží na ostrově – Costa Smeralda. Oblast Smaragdového pobřeží patří k těm nejexkluzivnějších na ostrově. Pobřeží se zálivem přitahuje návštěvníky nejen nádhernými plážemi s bílým pískem, ale také romantickými zátokami, skalisky vyčnívajícími z moře a jedinečnou okolní přírodou. Záliv je obklopen pahorky, které ho chrání před větrem a nepříznivými klimatickými podmínkami.

V samotném centru městečka na své hosty čeká řada restaurací, kaváren a barů. Městem prochází hlavní ulice Via della Liberta, kde na každém kroku narazíte na nějaký obchůdek či krámek se suvenýry. K dispozici jsou také sportovní centra s možností půjčení vybavení k potápění, windsurfingu i pro vodní sporty. Turistům slouží také četné agentury, které organizují výlety do okolí, například na ostrůvky Figarolo. Z městečka je jedinečný výhled na Tyrhénské moře i nedaleké ostrovy Tavolara a Molara. Jestliže si pronajmete auto, můžete se vydat do nedaleké Olbie, letovisek Porto Rotondo, Porto Cervo či Portisco.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA