Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Pula

Na jižním pobřeží italského ostrova Sardinie se rozkládá oblíbené turistické letovisko Pula, které se pyšní nejen svými krásnými plážemi, ale také malebnými lidovými domky, které jsou pro Sardinii typické. Pula má zajištěnou dostatečnou turistickou infrastrukturu a svým návštěvníkům poskytuje vše potřebné pro strávení příjemné a ničím nerušené dovolené. Pula je vhodná jak pro rodiny s dětmi a seniory, tak i pro sportovně založené jedince.

V Pule si na své přijdou milovníci kultury, sportu i relaxace u vody. Podél letoviska se táhne dlouhá písečná pláž, která končí až v sousední rekreační oblasti Santa Margherita vzdálené 7 km. Za poplatek máte možnost si zde zapůjčit slunečníky, lehátka nebo si vyzkoušet některý z vodních sportů, jako je například windsurfing, paragliding, jízda na vodních lyžích, skútrech či šlapadlech. Pláž má pozvolný vstup do moře, takže se zde bez obav mohou koupat malé děti i nezkušení plavci. Břehy jsou omývány azurově modrým a průzračně čistým Středozemním mořem. Jednotlivá ubytovací zařízení byla vystavěna přímo u pláží a jsou obklopena piniovými háji.

Zajímavostí Puly je také nedaleký poloostrůvek Capo di Pula, jež se stal vyhledávanou lokalitou zejména pro mineralogy. Hojně se zde totiž vyskytuje zeolit, křemen a kalcit. Radost z pobytu v Pule budou mít i milovníci golfu, pro které je zde připraveno18ti jamkové golfové hřiště Is Molas. Toto hřiště si během několika let své existence získalo velký věhlas a pravidelně jsou zde pořádány mezinárodní golfové turnaje.

V blízkosti Puly můžete navštívit nádherné historické město Nora, které láká množstvím starobylých staveb. Mezi nejvýznamnější památky patří zřícenina chrámu, fórum, amfiteátr či mozaiková dlažba pocházející z Římského období. Pokud si pronajmete auto nebo motorku, můžete se vydat také do 30 km vzdáleného hlavního města Cagliari. Jednou z atraktivit v okolí Puly je také pláž Chia s písečnými dunami.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA