Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Castelsardo

Na severozápadním pobřeží ostrova Sardinie se na skále Roccia dell'Elefante rozkládá malé městečko Castelsardo, které se pyšní krásným historickým centrem. Historie města sahá až do 12. století, kdy bylo založeno rodem Doria. V té době také vzniklo mnoho zdejších památek, z nichž nejvýznamnější jsou bezesporu středověké ruiny pevnosti Doria.  Pevnost je situována na nejvyšším bodě skal, jejichž podobu má na svědomí působení větru a mořských vln. Odtud se naskýtá nádherný výhled na vody Středozemního moře, francouzský ostrov Korsika či italskou Asinaru. V dnešní době je pevnost po rozsáhlé rekonstrukci a přístupná veřejnosti. Město Castelsardo je považováno za perlu celé oblasti.

Ve městě najdete také mnoho významných světských staveb, jako je například kostel Santa Maria delle Grazie nebo katedrála San Antonio Abate, jež zdobí barevná aragonská zvonice. V centru Castelsarda se můžete toulat úzkými dlážděnými uličkami, kde vás na každém rohu bude lákat vůně z některé z místních restaurací, kaváren či pizzerií. Narazíte rovněž na četné obchůdky se suvenýry, převážně rukodělnými. Nakoupit můžete třeba bronzové sošky, šperky z korálů, keramiku, porcelán, výrobky ze dřeva, korku nebo košíčky z palmových listů. Jestliže navštívíte městečko 2. srpna, můžete se účastnit každoročních oslav svátku Madonna degli Angeli, kdy jde městem procesí, konají se zde různá představení, hraje hudba a lidé se veselí.

Mezi městy Castelsardo a Santa Teresa di Gallura se rozkládá jedna z nejznámějších sardských rekreačních oblastí – Costa Paradiso. Na své si zde přijdou všichni milovníci přírody, klidu a pohody, kteří si chtějí odpočinout od ruchu velkých měst a turistických letovisek. Celková rozloha oblasti je 800 ha a kromě pobřeží zahrnuje i hornatý terén s jedinečnými rudými skalami nejrůznějších tvarů.

Tento přírodní skvost tvoří kromě pláží také velmi členitý terén s divokými skalisky, která však nejsou příliš vhodná pro rekreaci rodin s malými dětmi a osoby s omezenou pohyblivostí. Na některé z písečných pláží je vstup možný pouze po vodě a musíte se tam dopravit lodí. Místo je díky bohatému podmořskému životu a průzračné vodě vyhledáváno potápěči z celé Evropy. Nejznámější pláží na Costa Paradiso je pláž Li Cossi tvořená jemným bílým pískem. Správním střediskem celé oblasti je město Trinitá d´Agultu. Costa Paradiso je romantická oblast vhodná pro milovníky procházek, tajných zákoutí a nezapomenutelných západů slunce. Atmosféru ještě dotváří vůně rozmarýnu, myrty a dalších exotických rostlin.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA