Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

Isola Rossa

V zálivu Asinara situovaném u severozápadního pobřeží Sardinie se rozkládá prázdninové letovisko Isola Rossa. Do dnešních dní se zde zachovala původní stará rybářská osada, která kontrastuje s moderními ubytovacími zařízeními. Přitažlivé jsou nejen zdejší pláže, ale také divoké útesy z červené žuly lemující pobřeží. Letovisko je pojmenováno po stejnojmenném ostrůvku tvořeném červeným granitem. Letovisko Isola Rossa leží na pobřeží Costa Paradiso.

Costa Paradiso je jedna z nejznámějších sardinských rekreačních oblastí rozkládající se na severu ostrova mezi městy Castelsardo a Santa Teresa di Gallura. Na své si zde přijdou všichni milovníci přírody, klidu a pohody, kteří si chtějí odpočinout od ruchu velkých měst a turistických letovisek. Celková rozloha oblasti je 800 ha a kromě pobřeží zahrnuje i hornatý terén s jedinečnými rudými skalami nejrůznějších tvarů.

Mezi skalisky objevíte překrásné pláže s jemným bílým pískem, které se pozvolně svažují do moře. Jsou proto vhodné pro koupání malých dětí a zdokonalovat se zde mohou i nezkušení plavci. Břehy jsou omývány azurově modrým a křišťálově čistým Středozemním mořem. Díky bohatému podmořskému životu je tato lokalita vyhledávaná milovníky potápění a šnorchlování. Při potápění můžete pozorovat mořské kopretiny, červené korály a nejrůznější druhy pestrobarevných ryb, které se ukrývají v jeskyních či mořských prohlubních. Můžete se dokonce účastnit potápěčské podmořské exkurze. Zdejší potápěčské centrum nabízí kurzy potápění pro začátečníky i pokročilé.

V centru Isola Rossy narazíte na bary, restaurace a pizzerie lákající k ochutnávce místních specialit, jako jsou například langusty. Obchůdky a krámky se suvenýry bývají otevřené ještě dlouho po setmění. Návštěvníci mají možnost si zde pronajmout čluny, gumové čluny, šlapadla, surfová prkna a další vybavení pro vodní sporty. O večerní zábavu se postarají diskotéky s živou hudbou a noční kluby. Za poplatek můžete využívat tenisové kurty a volejbalové hřiště. 

Isola Rossa je skvělým výchozím místem pro poznávání krás této části ostrova. Když si pronajmete auto nebo motorku, můžete se vypravit do dalších letovisek na Costa Paradiso, jako je Castelsardo nebo Santa Teresa Gallura. Vypravit se však můžete i vzdálenější Smaragdové pobřeží, do města Alghero, Stintino i 60 km vzdáleného přístavu Porto Tórres. V této oblasti si na své přijde úplně každý, je zde množství historických, archeologických i přírodních památek, ale rovněž nedotčené pláže pro nerušenou relaxaci.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA