Můj účet

Zapomenuté heslo? | Nový účet

San Teodoro

Na severovýchodním pobřeží ostrova Sardinie se rozkládá oblíbené prázdninové středisko San Teodoro. Je situováno ve vyhlášené oblasti Costa Smeralda, neboli Smaragdovém pobřeží. Toto pobřeží patří k těm nejexkluzivnějších na ostrově a návštěvníky přitahuje nejen nádhernými plážemi s bílým pískem, ale také romantickými zátokami, skalisky vyčnívajícími z moře a jedinečnou okolní přírodou. Záliv je obklopen pahorky, které ho chrání před větrem a nepříznivými klimatickými podmínkami.

Hlavním lákadlem je několik kilometrů dlouhá písečná pláž La Cinta, kterou navíc doplňuje ještě koupaliště. Pláž má pozvolné svažování do moře, proto je vhodná i pro rodiny s malými dětmi a méně zdatné plavce. Za malý poplatek si na pláži můžete pronajmout lehátka a slunečníky. K dispozici je vám škola windsurfingu a potápěčská škola. Středozemní moře je křišťálově čisté, teplé a láká k potápění či šnorchlování.

Z pláže se můžete kochat všudypřítomnými červenými žulovými skalami, jejichž roztodivné tvary má na svědomí působení větru a mořských vln. Tyto skály dodávají oblasti jedinečnou divokou krásu. V okolí se nachází ještě další jedinečné pláže, jako například Cala d´Ambra nebo Cala Brandinchi, která bývá pro svou krásu někdy nazývaná jako Malé Tahiti. Kromě písečných pláží zde můžete natrefit i na několik oblázkových.

San Teodoro je půvabné městečko plné restaurací, kaváren, pizzerií, obchůdků a krámků se suvenýry. Během hlavní sezóny je v provozu i diskotéka a několik barů. V centru se rozkládá malebné náměstí s kostelíkem, v jehož okolí posedávají místní umělci. V San Teodoru narazíte i na banku a lékárnu. Domky jsou zde vystavěny v typickém sardském stylu, který dokonale ladí se zdejší původní krajinou a nenarušuje její ráz.

Pokud dáváte přednost aktivnější dovolené, můžete se vydat na lodní výlet na nedaleké ostrovy Tavolara a Molara, které jsou známy především díky svým jedinečným písečným plážím a romantickým zátokám. Ostrov Tavolara se proslavil tím, že se roku 1836 stal nejmenším evropským královstvím. Stalo se tomu v době, kdy zde savojský vévoda Karel Albrecht potkal jediného místního obyvatele Giuseppe Bertoleoniho jen tak z rozmaru jej jmenoval králem ostrova. Bertoleoni se následně pyšnil titulem „král Tavolary“. Když si pronajmete auto nebo motorku, můžete se vydat do okolních letovisek Smaragdového pobřeží, jako je Porto Istana, Porto Cervo, Budoni nebo do historického města Olbia.

 

Kontextová reklama.

 
 

Náš tip

Termální ostrov ISCHIA 2021

CK OSVĚTA nabízí odpočinek na pláži, relaxaci v termálech, výlety i poznávací zájezdy. 8 a 10-denní pobyty v hotelech s polopenzí již od 3 790 Kč.

IZRAEL, PALESTINA A JORDÁNSKO 2021

CK Tilia - zájezdy do Izraele, Palestiny, JordánskaCK TILIA vás zve na nejzajímavější místa Blízkého východu s poutavým českým výkladem po celou dobu zájezdu. Veškeré vstupné a výlety v ceně zájezdu. 

ZÁJEZDY ON-LINE 2021

Široká nabídka FIRST MINUTE a LAST MINUTE ZÁJEZDŮ pro rok 2021 za mimořádné ceny. V nabídce také zájezdy německých CK.

UBYTOVÁNÍ ZA NEJLEPŠÍ CENY

UbytováníNejširší nabídka ubytování ve všech destinacích světa za bezkonkurenční ceny. Hotely, apartmány, penziony, prázdninové domy, ubytování v soukromí. Jednoduchá rezervace online.

 

Zájezdy do celého světa

Levné ubytovní v Itálii

V naší nabídce najdete hotely a penziony všech italských měst a letovisek. Příznivé ceny, přehledný rezervační systém a nejnižší ceny! 

 
 

RSS v. 0.91, RSS v. 2, Atom . Copyright © svetadily.cz | Created by weto.cz webdesign.

Itálie.Světadily.cz je komplexním průvodcem po Itálii. Kromě článků a tipů na cesty zde najdete i detailního průvodce Římem a dalšími městy, informace o lyžařských letoviskách a o lyžování v Itálii. Nechybí ani recenze a popis oblíbených přímořských letovisek. Součástí jsou také zájezdy do Itálie - Poznávací zájezdy, pobytové zájezdy u moře i lyžařské zájezdy. Najdete zde vše pro svou dovolenou v Itálii 2013.

Další cestovatelské stránky na Světadílech - Egypt | Řecko | Španělsko | Kanárské ostrovy | Turecko | Tunisko | Chorvatsko | Rakousko | USA